UA / RU
Підтримати ZN.ua

Агресія РФ: озвучено суму збитків інфраструктурі

Загальна сума зросла до $114.5 млрд

Загальна сума прямих збитків української цивільної та військової інфраструктури станом на 5 вересня 2022 року зросла на $1 млрд  і сягнула $114.5 млрд. Про це повідомляє KSE Institute.

«За оцінками експертів проєкту «Росія заплатить» зростання загальної суми збитків пов’язане зі збільшенням кількості зруйнованих та пошкоджених обʼєктів серед промислових підприємств, соціальних закладів та обʼєктів культури, туризму та спорту», - йдеться у повідомленні.

З початку війни пошкоджено та зруйновано 412 промислових підприємств. Сума збитків, завданих підприємствам та промисловості, складає $9.7 млрд.

Читайте також: Ключові завдання повоєнного відновлення України

Зростає також і кількість зруйнованих або пошкоджених об’єктів, які надають соціальні послуги. Їх вже 141.

Читайте також: Хто буде відбудовувати Україну після війни

Відбулися зміни в оцінці збитків цих закладів культури, туризму та спорту. Станом на 5 вересня через бойові дії пошкоджено або зруйновано 1153 культурні, спортивні та туристичні обʼєкти на $2 млрд збитків.

За кількістю зруйнованих та пошкоджених закладів культури, спорту та туризму найбільше постраждали Київська, Донецька, Луганська, Харківська, Миколаївська та Запорізька області.

Читайте також: План відновлення України: що в ньому не так із вищою освітою та наукою

Найбільше збитків отримали житловий фонд та інфраструктура — 72% у загальній структурі збитків. Збитки цих двох сфер експертами проєкту оцінюються сумарно у $82.9 млрд.

З початку агресії РФ проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше:

Загальні непрямі втрати зросли на $700 млн і складають $130,4 млрд. Найбільша частка непрямих втрат понесла сфера промисловості та українські підприємства — $30.3 млрд.

Читайте також: Ukraine Recovery Conference: трикутник відновлення

«У порівнянні з останніми обрахунками мінімальні потреби у відновленні галузей зросли на $800 млн і сягають вже $197.8 млрд. Найбільші потреби у відновленні необхідні для житлового фонду — $75.3 млрд, інфраструктури — $51.1 млрд та підприємств і промисловості — $19.7 млрд», - резюмують експерти.

Читайте також: Наука може стати локомотивом, який витягне Україну з економічної прірви

Також автори звіту нагадують, що за оцінками Уряду, з урахуванням цих категорій, загальна потреба у фінансування відновлення та модернізації економіки складає 750 млрд дол.