МВЦ Музею історії міста Києва та Резиденція #madeinchernobyl представили арт-проєкт Made in Chernobyl. Це перша у світі міжнародна арт-резиденція, що відбулася у зоні відчуження Чорнобиля.
У резиденції взяли участь українські та іноземні митці абсолютно різних поколінь і світоглядів, яких поєднав творчий, і не лише, виклик – створити безпосередньо у зоні відчуження мистецькі твори для виставки в Музейно-виставковому центрі Музею історії Києва.
Безпрецедентний випадок, коли митці не просто поїхали за натхненням і пошуком екзотичних мотивів посткатастрофічного світу, а й працювали у Прип'яті та Чорнобилі, щоб зануритись та відчути його потужну енергетику та генетичну пам'ять. Головна мета проєкту – дати абсолютно нову, творчу інтерпретацію того, чим є Чорнобиль сьогодні – через 33 роки після аварії.
Організатор Made in Chernobyl – Олег Атаянц зазначив: "Протягом 33-х років важко було уявити, що такі відчайдушні люди як художники, поїдуть жити і працювати в сам Чорнобиль. І не просто як сталкери, створюючи мурали на стінах міста-привида, а цілою мистецькою сім'єю надихаючи один одного, перебуваючи у певному творчому діалозі й, можливо, впливаючи один на одного для того, щоб переосмислити та показати засобами мистецтва те, що там відбулося".
У проєкті взяли участь художники з Вірменії, Австрії, Словенії, Італії, Польщі, США та України.
Вночі 26 квітня 1986 року на 4-му блоці Чорнобильської атомної електростанції стався вибух, в результаті якого атомний реактор було зруйновано, а у навколишнє середовище було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
Безпосередніми жертвами катастрофи стали 50 осіб, які загинули при вибуху і померли від променевої хвороби пізніше. Близько 600 тисяч людей взяли участь у ліквідації наслідків катастрофи, 116 тисяч були евакуйовані з рідних місць, територія з населенням понад 5 млн людей була сильно забруднена радіонуклідами.
Сліди чорнобильської радіації були помічені на більшій частині Європи.