У Києві у неділю презентують мистецьку платформу дивних послуг Service. Засаднича концепція цього некомерційного проєкту відсилає до відомого маніфесту німецького митця Йозефа Бойса «Кожна людина – художник».
На інноваційній онлайн-платформі можна буде запропонувати і замовити унікальні послуги, які неможливо класифікувати чи віднести до звичних жанрів.
До прикладу, трансляцію світанку з 12 поверху, прогулянку Києвом із заплющеними очима, розкадрування снів, підбір костюму «міської божевільної», читання замовнику перед сном, розпис кришечок консервації, вишивку власним волоссям тощо.
«Користувачі платформи, а найчастіше це митці – пропонують творити мистецтво разом із глядачем через якусь химерну послугу. Всі послуги є продуктом фантазії українських митців – чи за родом діяльності, чи в душі», - пояснюють автори проєкту.
Платформа не бере участі у взаєминах між художниками та отримувачами послуг, організатори на добровільних засадах допомагають з поширенням інформації, наданням майданчику для публікації та премодерацією послуг, «аби все було дивно і в межах чинного законодавства».
Онлайн-платформа дивних послуг – унікальний не лише для України, а й для всього світу проєкт. Service є частиною транснаціонального проєкту «Beuys on/off» (Goethe-Institut в Токіо) та реалізується у співпраці з Goethe-Institut в Україні. Він є частиною програми Тижнів Німеччини в Україні, що координуються Посольством Німеччини у Києві.
Презентація проєкту «Service. Economy of Love: платформа дивних послуг» кураторкою Лесею Кульчинською відбудеться 17 жовтня о 13:00 в авдиторіях Goethe-Institut на Дніпровському узвозі, 1 (Київ). Зареєструватися для участі в заході можна тут: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOQfIpJKFQRMVj3Phfo69an5zIL7aGtfX9P8PHBvlrsyfKrw/viewform?usp=send_form
Відвідувачі зможуть скористатися однією з дивних послуг, поспілкуватися з кураторкою проєкту, залученими художницями і художниками, спробувати власні сили у вивченні німецької – у такий спосіб організатори вирішили віддати данину дивному митцеві Йозефу Бойсу.
У презентації послуг платформи візьмуть участь митці:
- Євген Коршунов;
- Творчий колектив DIS/ORDER;
- Анатолій Бєлов;
- Тамара Турлюн;
- Борис Кашапов;
- Олена Сіятовська;
- Неллі Шилова;
- Олександр Долгій;
- Наталя Дяченко;
- Ксенія Гнилицька.
Та спікери:
- Директор Goethe-Institut в Україні Фабіан Мюльталер;
- Кураторка проєкту Леся Кульчинська;
- Співзасновник компанії-розробника сайту Х-platform Сергій Ніжинський;
- Авторка дизайн-концепції сайту Настя Теор.
Під час презентації можна буде ознайомитись з такими мистецькими пропозиціями:
- ворожіння на магічній кулі та кістках монгольських баранів;
- створення жанрової фотографії у спеціально підібраному образі;
- проведення межі – саме тієї інтенсивності та товщини, яка вам потрібна;
- читання вголос для повернення в дитинство;
- живопис на нігтях під лекцію з мистецтва;
- каліграфічний розпис на тілі від майбутнього художника-мільйонера;
- друк фотографій із зображенням фрагментів тіла замовника на заздалегідь підготованому одязі;
- розпис кришечок консервації (консервацію приносити з собою).
Серед гостей заходу: представники Посольства Німеччини у Києві, Об’єднання інститутів культури країн Євросоюзу EUNIC, Британської ради та Українського інституту.
Раніше штучний інтелект визнав підробкою картину «Самсон і Даліла» з колекції Національної галереї Лондона. Вважалося, що це полотно належить перу Пітера Пауля Рубенса. Однак за підсумками аналізу інших робіт художника ШІ заявив, що з точністю 91% полотно не є автентичним.