Національна кіностудія імені Олександра Довженка не підлягає приватизації, повідомив в інтерв'ю "5 каналу" віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.
За його словами, було прийнято відповідне політичне рішення, підтримане президентом і прем'єр-міністром України.
"Але це не означає, що вона (кіностудія ім. О. Довженка – ред.) має залишитися в тому вигляді, в якому вона зараз є. Тому що стан її жахливий. Причини цього стану очевидні – її свідомо вбивали і доводили до зубожіння протягом тривалого часу. На сьогодні від Національної кіностудії Довженка залишилися лише назва, добре ім'я, частина колективу і прекрасні актори. Але матеріально-технічна база фактично в стані занепаду", - розповів журналістам Розенко.
Він також нагадав про те, що Міністерство культури України разом із Державним агентством з питань кіно та Національною кіностудією імені Довженка найближчим часом розроблять проект стратегічного плану розвитку і модернізації кіностудії.
"Переконаний, що цього року, в 90-ту річницю заснування кіностудії Довженка, ми будемо мати прориви в цьому напрямку, в тому числі і щодо матеріально-технічного переоснащення, яке дасть шанс кіностудії відновити свою діяльність", - наголосив віце-прем'єр.
Як писав у своїй статті для DT.UA Олег Вергеліс, до переліку об'єктів державної власності, які підлягають приватизації протягом 2017-2020 років, увійшли низка українських державних цирків і кіностудій, зокрема – Національний цирк України і Національна кіностудія ім. Олександра Довженка.
За словами директора Національної кіностудії імені Олександра Довженка Олеся Янчука, приватизація кіностудії – це ініціатива першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова, який запропонував виставити на приватизацію 893 державні установи.
Детальніше про перспективи студії і можливості її приватизації читайте в інтерв'ю Катерини Константинової з Олесем Янчуком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".