UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Волині знайшли унікальну писанку, виготовлену 950 років тому

Глиняну писанку часів Київської Русі було виявлено археологами в Рівненській області. Розписне яйце збереглося так, ніби було зроблено вчора.

Під час розкопок могильника на березі водосховища у Демидівському районі Рівненської області археологи виявили глиняну писанку, вік якої складає близько 950 років.

Унікальна знахідка настільки добре збереглася, що виглядає "ніби зроблена вчора", розповів Радіо Свобода керівник експедиції, заступник директора Інституту археології НАН України Денис Козак.

"Це початок 12 століття, Київська Русь. На Волині це перша ціла, настільки стародавня писанка. Раніше у курганах знаходили шматочки. А це (яйце) таке ціленьке... Ціна йому неймовірна. І ще калатає - так, ніби вчора зробили", - зазначив Козак.

На розписному яйці зображено хвилі - як символ води, і колоски - як символ родючості. За словами вченого, наші предки закладали у писанку сакральний сенс. Всередину клали камінь, потім заліплювали глиною, і виходило таке собі "калатало", яке, як вважалося, володіє магічним впливом.

На запитання журналіста, де буде зберігатися зроблена знахідка, Козак відповів: "Я вважаю, що вона має бути там, де її знайдено. Це ж чудо - від нього віє чимось таким древнім".

Нагадаємо, нинішнє літо видалося "урожайним" на писанки. Під час розкопок у Львові українські археологи знайшли 500-річну писанку на шкаралупі, швидше за все, з гусячого яйця. Вона також дуже добре збереглася - майже на 90%. !zn

Читайте також:

У Росії знайшли найдавнішу у світі рукотворну греблю

На Донбасі Януковича на честь Великодня зобразили на 80-кілограмовому яйці

Під Коростенем знайдено прикраси часів княгині Ольги

Українські вчені підняли амфори з найбільш стародавнього корабля, що затонув у Чорному морі