UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мистецтвознавиця з Ірпеня провела фотовиставку в своїй зруйнованій війною квартирі

Експозиції  під загальною назвою «Всі бояться пекаря, а я дякую» крім іншого, містить історію про чоловіка, який їздив під обстрілами з сусіднього села у місцеве «Сільпо» і готував хліб для містян. 

Мистецтвознавиця Катерина Яковленко, для якої до 24 лютого Ірпінь був домом, провела у своїй зруйнованій війною квартирі фотовиставку про досвід руйнації. Для експозиції вдалося зібрати роботи митців, що фіксували війну, пише Bird in Flight. Ось як вона згадує події першого дня нової реальності:

“24 лютого я була вдома. Прокинулася у восьмій, побачила пропущені виклики, нічого не зрозуміла. Згодом усе стало зрозуміло. Але вже тоді виїхати з Ірпеня було майже неможливо, громадський транспорт не ходив… Було добре чути, як підривають мости, як літають літаки і як працює ППО”.

Читайте також: Екскурсія в Бучу, Гостомель, Ірпінь: у мережі розкритикували ініціативу проведення турів у звільнені міста

Одна з робіт виставки під назвою «То се є початок дерев, так виглядає купа стебел». Тканина, шовкодрук

Згодом таки вдалося евакуюватися до Львова, жінка з подругою, як і всі містяни, пройшли під зруйнованим мостом, фото якого тоді облетіли чимало світових ЗМІ. Пані Яковленко пригадує:

“Наступного дня моїй подрузі написали, що в їхній будинок зайшли росіяни і зламали двері в усі квартири. Уже коли вона повернулася додому після деокупації, то побачила на своєму блокноті напис «Простите». Також у неї вкрали спальник, усі речі були перериті».

Читайте також: Бучанська різанина: у Німеччині розслідують витік розвідданих про масові вбивства на Київщині  

З серій «Метаботаніка» та «Індіра» (дитячий курс побутової магії).

Сама мистецтвознавиця (яка на власні очі побачила своє помешкання лише в червні)  дізналася, що у неї згоріла квартира, з сусідського чату. У той час вона вже перебувала в Відні, в Інституті гуманітарних досліджень.

“Уперше я приїхала подивитися на квартиру в червні. До того мій друг фотограф Саша Курмаз, який їздив до Ірпеня фіксувати наслідки руйнувань, показав мені мій дім через інстаграм-трансляцію. Тоді він не зміг піднятися на четвертий поверх, бо двері були зачинені, а дах лежав на сходах”.

Саме Саша мотивував на проведення виставки. Хотілося показати катастрофу й руйнування через якісь образи й метафори.

Раніше ми показували як виглядав Ірпінь після місяця під обстрілами (фото, відео).