UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Деградація Європи» та «миротворча місія РФ»: у Росії вирішили, про що знімати кіно

Деякі теми мешканці країни-агресора зможуть побачити лише у фільмах.

Міністерство культури Росії назвало пріоритетні теми для фільмів, на виробництво яких виділятиметься фінансова підтримка у 2023 році. Усього таких тем 17, одна з них присвячена «неоколоніальній політиці країн англосаксонського світу» та «деградації Європи», повідомляє «Медуза».

Ще одна тема присвячена популяризації «героїзму та самовідданості російських воїнів у ході спеціальної військової операції в Україні». Зазначимо, що «спеціальною військовою операцією» в Росії називають війну в нашій країні, розв'язану за наказом Владіміра Путіна. Вживати ж слово «війна» заборонено, за його використання загрожує ув'язнення.

Читайте також: Загарбники на окупованих територіях шукають дітей, які не ходять до російських шкіл — ЦНС

На тлі цього у мінкульті країни-агресора пропонують фінансувати фільми, в яких висвітлюється тема «Росія — сучасна, стабільна та безпечна держава, яка надає можливості для розвитку та самореалізації». Більше того, однією з тем для історичного кіно є «миротворча місія Росії», а також її «історичні перемоги» та «визвольна місія радянського солдата».

Пропонують у Росії також фінансувати фільми, які популяризують службу у збройних силах країни-агресора, а також висвітлюють «єднання суспільства навколо підтримки армії».

«У сучасних реаліях ми вважаємо за необхідне наголосити на протидії спробам фальсифікації історії та сучасним проявам ідеології нацизму, говорити про героїзм і самовідданість російських воїнів у ході спецоперації, роботу фронтових бригад і волонтерів», — заявила міністр культури РФ Ольга Любімова.

Нагадаємо, що заступник Генерального секретаря ООН Розмарі ДіКарло заявляла, що такої кількості доказів порушень прав людини, військових злочинів та інших звірств, як під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, міжнародне суспільство досі не бачило.

7 жовтня депутати проголосували за ухвалу про звернення Верховної Ради до Організації Об'єднаних Націй, парламенти та уряди її держав-членів, ЄС, Раду Європи щодо створення спеціального міжнародного трибуналу про злочин агресії проти України.