UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Мистецький Арсенал», вертеп

«Великий антикварний салон» — ще один помітний проект «Мистецького Арсеналу», який у році, що минає, утвердив своє лідерство на арт-ринку України.

Автор: Леся Ільєнко

У Києві в комплексі «Мистецький Арсенал» відкрився наймасштабніший виставковий проект на вітчизняному антикварному ринку - «Великий антикварний салон». Експозиція триватиме до 16 грудня.

Перлини нинішнього, уже п’ятого за ліком, великого антикварного зібрання у Києві - це провідні галереї та успішні колекціонери. Відвідувачі можуть помилуватися справжніми раритетами, які витримали випробування часом.

Нинішнього року свої зібрання дають для виставки Чернігівський обласний художній музей ім.Галагана, Чернігівський обласний історичний музей ім.Тарновського, Полтавський художній музей ім.Ярошенка, Київський музей музичного і кіномистецтва України. Саме театральний музей уперше за історію свого існування поза рідними стінами демонструє диво-раритет своєї колекції. Це знаменитий вертеп, свого часу подарований власникові маєтку в Сокиринцях київськими студентами. Експонатові близько 150 років.

Ще один проект у рамках «Великого антикварного салону» - «Світлотінь». Мультимедійна інсталяція, присвячена пам’яті Миколи Вінграновського. Екрани та справжні предмети створюють дивну можливість опинитися у світі чудового поета й кінематографіста. Є в цьому проекті також епізод із фільму Олександра Довженка і Юлії Солнцевої «Повість полум’яних літ», у якому Вінграновський зіграв одну з ролей.

Слід звернути увагу й на виставку творів Олекси Новаківського - із зібрання професора Миколи Мушинки. Виставка присвячена 150-річчю від дня народження художника. Критики підкреслюють, що творчість цього майстра поєднує наші традиції із загальноєвропейським вектором розвитку мистецтва. У творчій манері Новаківського відбилися такі течії як імпресіонізм, символізм. Але все це має яскраве національне забарвлення.

Ще один проект - «Анатолій Лимарев. Ретроспектива». Цей художник - класик українського мистецтва ХХ ст. У 1957 році він закінчив Київський державний художній інститут, майстерню живопису Сергія Григор’єва. Помер 1985-го, на порозі змін у Радянському Союзі. Хоча за його життя панував соцреалізм, а творчість художника захоплювала тільки вузьке коло цінителів. Відзначають, що для своїх колег Лимарев був «взірцем нескінченної професійної вимогливості та безкомпромісності - творчої, етичної, життєвої». Перша виставка його творів відбулася через три роки після смерті художника, її супроводжував неймовірний резонанс. Національний художній музей тоді придбав 10 картин художника.

Цікавий проект «Колекція в колекції» - колекція, зібрана членами відомого казацько-старшинського роду Галаганів упродовж XIII-XIX століть. За словами організаторів, Чернігівський обласний художній музей представляє живописну галерею портретів членів знаменитих родин - Розумовських, Дараганів, Гудовичів, Кочубеїв. Це одне з найповніших сімейних зібрань старого українського портрету на території Лівобережної України.

«Великий антикварний салон» - ще один помітний проект «Мистецького Арсеналу», який у році, що минає, утвердив своє лідерство на арт-ринку України.