На ліквідацію розливу токсичних відходів в Угорщині піде більше року
На ліквідацію наслідків розливу токсичних відходів, який стався раніше цього тижня в Угорщині, потрібні десятки мільйонів доларів і не більше року. Про це повідомила місцева влада.
На ліквідацію наслідків розливу токсичних відходів, який стався раніше цього тижня в Угорщині, потрібні десятки мільйонів доларів і не більше року. Про це повідомила місцева влада.Як розповів в інтерв'ю міністр у справах навколишнього середовища Угорщини Золтан Ілеш, аби впоратися з наслідками екологічної та техногенної катастрофи країні буде потрібна технічна та фінансова допомога Євросоюзу.
«Потерпіла територія величезна, рівень забруднення значний. Нам необхідна робоча сила і, звичайно, техніка», - зазначив він.
За словами міністра, на всій постраждалій території необхідно буде забрати, щонайменше, 2 сантиметри грунту. Країні також належить виплатити компенсації і забезпечити новим житлом близько 7000 постраждалих.
Нагадаємо, дамбу резервуара з токсичними відходами на заводі з виробництва глинозему в місті Айка прорвало у ніч на 5 жовтня. У результаті аварії, за останніми даними, загинули чотири людини, ще близько 120 були госпіталізовані.
Від розливу токсичних відходів постраждали сім населених пунктів, у деяких із них глибина токсичної рідини досягає двох метрів. Інцидент став найбільш серйозною аварією на хімічному виробництві за всю історію країни.
З резервуара вилилося близько мільйона кубометрів червоного шламу - дуже токсичного побічного продукту виробництва глинозему.
Через аварію у трьох регіонах Угорщині було введено режим надзвичайного стану.