Про це на сторінках Financial Times пише Кетрін Хілл. В урядових колах Росії поширюються чутки про серйозні зміни в політиці, спричинені тяжким економічним становищем країни. Нафта і рубль дешевшають, а санкції за війну проти України найближчим часом скасовувати ніхто не збирається.
В ЦВК Калінінградської області повідомили, що місцевий губернатор Микола Цуканов висунув кандидатуру Якуніна на посаду від регіону у верхній палаті парламенту - Раді Федерації.
"Якунін планує після завершення виборів зайняти посаду в Раді Федерації. Керівництво країни зробило йому пропозицію і він її прийняв", - сказав прес-секретар "РЖД" Григорій Левченко.
Але якщо Якунін стане сенатором, йому доведеться відмовитися від посади президента державного залізничного монополіста. "РЖД" - стратегічний актив, який отримує значні кошти з державного бюджету і забезпечує експортні перевезення в Росії. Контролюючи компанію, Якунін довгий час лишався одним із найбільш наближених чиновників до Володимира Путіна.
Зайнявши місце в Раді Федерації, йому доведеться поступитися новому керівнику "РЖД" і вигідним становищем поруч з президентом. Хіба що Якунін колись стане спікером верхньої палати парламенту. Тоді він знову поверне собі політичний вплив.
Оглядач пише, що джерело, наближене до Кремля, повідомило про "великі зміни", частиною яких стане і втрата Якуніним посади в "РЖД". В цей же час, деякі експерти в Росії нагадують, що кілька років тому його вже "відправляли" у відставку державні ЗМІ лише для того, щоб через кілька годин Кремль це заперечив. Точно дізнатися, що відбуваються в Москві, фактично не можливо через непрозорість російської владної системи.
В цей же час, незалежні спостерігачі і російські опозиціонери, посилаючись на дивну поведінку чиновників найвищого рангу, останнім часом говорили про серйозні потрясіння, які найближчим часом чекають Кремль. Політолог Андрій Піонтковський навіть припускав, що оточення Путіна може готувати зміну президента.
Раніше повідомлялося, що Якунін збирався купити залізницю Греції і порт в Салоніках. Чеські ЗМІ стверджують, що Якунін фінансував нинішнього президента Чехії Мілоша Земана.
Якунін також потрапив в "чорних список" західних санкцій. А "Інформаційний супротив" повідомляв, що РЖД за півтора місяці доставила бойовикам сотні бойових машин і до тисячі вантажівок припасів. Тільки на початку травня після укладення других Мінських домовленостей в лютому 2015 р., РЖД перекинула на Донбас у розпорядження терористів близько 80 РСЗВ (в т. ч. і "Торнадо"), понад 200 танків, до 100 БТР і БМП, до 1 000 (!) вантажних автомобілів з боєприпасами та іншими засобами матеріально-технічного забезпечення