Про це на сторінках The Guardian пише директор Московського центру Карнегі Дмитро Тренін, нагадуючи, що минулого тижня в Мінську "нормандська четвірка" домовилися про перемир'я. Однак вже сьогодні проросійські бойовики його порушують і до мирного врегулювання конфлікту на Сході України ще дуже далеко.
На його думку, в кращому випадку вдасться заморозити конфлікт. Тоді перемир'я може стати дійсно міцним. І це буде першим дипломатичним рішенням в нинішній "розколотій Європі".
"Росія залишиться майже сама, а багато інших європейських країн підтримують Україну. Якщо конфлікт в Донбасі продовжиться, цей розкол може сильно поглибитися. Але навіть якщо конфлікт завершиться, дружні відносини не відновляться. Тобто, в найближчому майбутньому на європейському континенті не буде ні загальної системи безпеки, ні норм, про які всі домовилися, ні правил поведінки. "Світовий хаос" проник в ту частину світу, яка останнім часом була найбільш стабільною і регульованою", - пише експерт.
Він звертає увагу на те, що санкції поки не вплинули на поведінку Путіна. Але при цьому, продовжуючи підбурювати війну на Сході України, він наполягає, що Донбас повинен лишитися в складі країни. Тому що підконтрольні Кремлю Донецьк і Луганськ стануть центром спротиву уряду в Києві.
"Росія не стільки "втратила Україну", скільки свій європейський варіант. Принаймні на даний період", - пише Тренін.
Він зауважує, що війна в Україні збільшує провалля між Росією і Євросоюзом. Навіть якщо санкції будуть скасовані, відносини між Москвою і Брюсселем не відновляться швидко. А зближення Росії з Китаєм руйнує його ідею "про велику Європу від Дубліна до Владивостока". Тепер, схоже, він будує "велику Азію, від Шанхая до Петербурга".
Видання Newsweek писало, що спікер Держдуми Росії Сергій Наришкін пригрозив Європі війною, якщо Росії заважатимуть воювати в Україні. Раніше інший російський парламентар Олексій Пушков погрожував Європі війною, якщо США озброять Україну. За словами російського депутата, броя може "розширити війну і перетворити її на реальну загрозу всій системі безпеки Європи". При цьому він нагадав про те, як США втрутилися у В'єтнамську війну в 1964 році.