Про це пише Майкл Бірнбаум на сторінках Washington Post. Відколи Росія окупувала український Крим, патріотична хвиля в країні набула насильницького характеру.
"Тепер кожен, хто критикує Кремль, ризикує зайняти роль ворога держави. Опозиціонери побоюються, що вбивство Нємцова, можливо, лише початок", - йдеться в статті.
Занепокоєння опонентів російської влади підігріває те, що Нємцов загинув у найбільш захищеній частині Москви, якщо не Росії в цілому. Політики припускають, що режим Путіна пропагандою війни підбурив радикалів, яких не здатен контролювати.
"Багато правих радикалів поїхали воювати на Схід України. І опоненти Кремля побоюються того, що може статися, якщо вони продовжать боротьбу в Росії", - пише оглядач.
Він додає, що російські ЗМІ сьогодні користуються більшою довірою і прихильністю аудиторії, ніж преса СРСР. При цьому вони маніпулюють інформацією, змішуючи її з ядовитою пропагандою, яка підбурює ненависть до Заходу і переконує росіян, що вороги їхньої країни повсюди.
Державні телеканали проводили приховану рекламну кампанію на підтримку так званого "Антимайдану" - акції, присвяченій річниці протестів в Україні і не повторенні таких подій в Москві.
"Тоді на деяких плакатах під час "Антимадану" була і фотографія Нємцова, якого звинувачували у зраді за підтримку протестів в Україні", - нагадує оглядач.
Тепер лідери опозиції Росії непокояться за своє життя, оскільки їхні фото теж були на тих плакатах. А на "Антимайдані" відкрито закликали "знищити п'яту колону". Хоча при цьому ніхто не уточнював, треба це зробити фізично чи лише на словах.
В цей же час, донька Нємцова переконана, що батька вбили через політику. Жанна Нємцова також додала, що не вірить слідству, оскільки ніхто з правоохоронних органів не звертався до сім'ї і ні про що не питав. А російський опозиціонер Олексій Навальний заявив, що президент РФ Володимир Путін може бути причетний до вбивства Бориса Нємцова. Російський опозиційний політик Борис Нємцов був убитий біля Кремля в ніч з 27 на 28 лютого чотирма пострілами в спину.