Про це Барак Обама сказав у Вашингтоні під час прес-конференції після зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Він заявив, що поки не прийняв рішення щодо передачі озброєння. Однак його адміністрація розглядає таку можливість.
При цьому Обама додав, що США і Німеччина завжди підкреслювали, що можливість військового вирішення конфлікту в Донбасі "дуже низька".
"Очевидно, що Росія має незвично потужну армію. Враховуючи історичні зв'язки між Росією і Україною, протяжність спільних кордонів було б неправильно чекати перемоги України над російською армією", - сказав Обама.
Він пояснив, що можливість передачі летального оборонного озброєння Україні не покликане допомогти українській армії перемогти, а зробити війну надто дорогою для Росії.
"Не йдеться про передачу такого озброєння, яке б дозволяло проводити наступальні операції. І президент Порошенко дав чітко зрозуміти, що він не хоче ескалації насильства. Він хоче, щоб його армія могла захистити країну і забезпечити повагу сусідів до територіальної цілісності і кордонів України", - додав Обама.
При цьому він тричі наголосив, що ще не прийняв рішення щодо передачі Україні оборонного озброєння. Раніше видання The Guardian писало, що Олланд і Меркель поїхали до Путіна, щоб США не озброїли Україну. Європейські лідери виступають проти такого кроку і вважають, що він спровокує ще більшу ескалацію насилля. В цей же час, видання Bloomberg в редакційній статті писало, що Європа може розділитися, якщо не вижене Путіна з України.