Але насправді на Сході України перемир'я ніколи і не було попри те, що дипломати і політики на Заході весь цей час запевняли, що воно "значною мірою підтримувалося". Про це сьогодні на сторінках Der Spiegel пише Беньямін Біддер.
"Мінська угода складається з 13 пунктів: перші три стосуються припинення вогню, відведення важкого озброєння і доступу спостерігачів ОБСЄ на арсенали. Нічого з цього зроблено не було", - пише оглядач.
На його думку, початковою точкою можна вважати четвертий пункт, в якому мова йде про "діалог" між сторонами конфлікту, нову конституцію України з елементами децентралізації, про місцеві вибори у відповідності до українських законів, а також про повне відновлення контролю над українським державним кордоном.
Але і виконання цих пунктів не дуже просувається. Київ не хоче розмовляти з терористами в Донецьку, щоб не підвищувати їхнє значення. А проросійські бойовики не хочуть ділити владу з українськими партіями після виборів, що цілком можливо доведеться зробити.
"Мінські домовленості не можливо виконати. Тому говорити про те, що "Мінськ-2" зірваний було б не правильно. Він ніколи й не працював", - вважає експерт з питань Росії Німецького центру зовнішньої політики Штефан Майстер.
Російський політолог Ігор Грецький вважає, що мінські домовленості були поганим фундаментом для врегулювання конфлікту в Донбасі.
"Угода настільки розмито сформульована, що кожна сторона могла користуватися ним для того, щоб звинуватити іншу сторону в порушеннях", - вважає російський експерт.
Також він звертає на те, що згідно з домовленостями Донбас повинен лишитися в складі України. А це суперечить інтересам терористів у самопроголошених "республіках". Нещодавно в штабі АТО повідомили, що на Маріупольському напрямку відносне перемир'я закінчилося. Бойові зіткнення відбуваються дедалі частіше. Протягом останніх діб російсько-терористичні війська наДонбасі проявляли високу активність, посилено продукуючи обстріл позицій українських військ, широко застосовуючи при цьому важку бронетехніку і озброєння, заборонені мінськими домовленостями, повідомляє група "Інформаційний спротив".