Падіння цін на нафту залишило Путіна без політичного "двигуна" – NYT

Поделиться
Падіння цін на нафту залишило Путіна без політичного "двигуна"  – NYT Путин может пойти в наступление. © kremlin.ru
Видання пише, що саме завдяки нафті Путін намагався здійснити свої політичні амбіції.

Падіння цін на нафту і економічна криза в Росії ставить під удар політичні амбіції Володимира Путіна, який за рахунок продажу енергоносіїв підвищував рівень життя росіян і обіцяв зробити їхню країну "знову великою".

Про це сьогодні на сторінках New York Times пишуть Нейл Макфаркюхар і Ендрю Крамар, які зауважують, що тепер плани і методи президента Росії під загрозою. Уряд країни визнав, що наступного року чекати росту російської економіки не варто, натомість почнеться рецесія.

Оглядачі нагадують, що в минулому обвал цін на нафту передував розпаду СРСР на початку 90-х і дефолт в 1998 році. Щоправда тепер Росія має більші валютні резерви, ніж це було 16 років тому.

Експерти розділилися в думках щодо того, як Путін вчинить в умовах такої серйозної економічної кризи. Одні припускають, що президент Росії пом'якшить свою агресивну політику. Інші ж припускають, що він, як і раніше, спробує влаштувати воєнну авантюру, щоб відволікти увагу від фінансового становища країни.

"Для нього це нова реальність. Щоразу, коли Путін хотів підвищити ціну на нафту, йому це вдавалося. А тепер йому не пощастило", - вважає російський економіст в еміграції Сергій Гурієв.

Обвал цін на нафту співпав із економічним тиском ЄС і США на Росію через анексію Криму і підтримку проросійських терористів на Сході України. Таке становище лише погіршує справи Кремля, оскільки російські валютні запаси випаровуються через санкції, а держборг становить майже 700 мільярдів доларів. Через падіння курсу рубля ця сума в національній валюті зростає ще більше. В цей же час, банки Китаю, на які розраховувала Москва, не поспішають видавати російській стороні кредити.

"Серед компаній з протягнутою рукою опинилися "Роснефть", "Новатек" банк "ВТБ і "РЖД". Вони просять суми, які перевищують фінанси Фонду національного благоустрою", - йдеться в статті.

Завтра Володимир Путін збирається виступити перед Федеральними Зборами і ніхто не може спрогнозувати, що саме він скаже щодо нинішньої економічної ситуації в Росії. Так само, як неможливо сказати, чи повстануть росіяни проти Путіна через економічні негаразди.

"Проблема в тому, що Путін не може виконати економічні обіцянки. Тому йому доведеться зіграти на постімперській ностальгії. Він зможе сказати, що, мовляв, тепер ми не багаті, але зате нас бояться", - вважає Гурієв.

Читайте также: Плохо для России, но хорошо для мира - глава МВФ о снижении цен на нефть

Тим часом, російська влада чекає на спад економіки через падіння нафти і рубля. ВВП Росії у 2015 році скоротиться на 0,8%, прогнозують у Міністерстві економічного розвитку РФ. Як повідомляло видання Bloomberg, Путін робить ставку на слабкий рубль через ціну на нафту. Таким чином президент Росії хоче накопичити масу національної валюти і збалансувати вартість нафти на внутрішньому ринку.

Поделиться
Подготовил/ла Лесь Димань
Заметили ошибку?

Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку

Добавить комментарий
Всего комментариев: 0
Текст содержит недопустимые символы
Осталось символов: 2000
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот комментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурная лексика, ругань Флуд Нарушение действующего законодательства Украины Оскорбление участников дискуссии Реклама Разжигание розни Признаки троллинга и провокации Другая причина Отмена Отправить жалобу ОК
Оставайтесь в курсе последних событий!
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Следить в Телеграмме