Про це на сторінках The Independent пише Джим Ермітедж, який підкреслює, що британська столиця і графство Суррей постійно переживає наплив капіталів з Росії. Він додає, що з одного боку це можна було би пояснити британським законодавством і надійним захистом права власності.
Але все це є, приміром, і в Парижі. Однак там росіян не так багато, як в Лондоні. На думку оглядача, російські чиновники і олігархи інвестують в Об'єднаному Королівстві через простішу процедуру легалізації доходів, походження яких дуже сумнівне. У Великобританії легше створити ланцюг фіктивних фірм, чим і користуються інвестори з Росії.
На думку британського оглядача, Лондон повинен почати боротися з оборотом незаконно здобутих капіталів і запровадити так званий "Акт Нємцова", який би складався з 5 основних пунктів.
Перший з них повинен заборонити володіти нерухомістю від імені іноземної компанії чи принаймні зробити обов'язковим розкриття бенефіціарів таких компаній. Також акт повинен комп'ютеризувати Управління державної реєстрації юридичних осіб, щоб можна було легше виявляти схеми і зв'язки зареєстрованих компаній.
"Варто зробити можливим більш оперативне замороження активів на території Великобританії після революцій чи інших політичних переворотів. У Канаді і Швейцарії такі механізми діють, і вони майже на два тижня швидше ніж Об'єднане Королівство заморозили активи українського президента Віктора Януковича і його поплічників, коли в країні відбулася революція", - йдеться в статті.
Також, на думку автора, "Акт Нємцова" повинен обмежити свободу користування активами, які належать іноземним політикам і чиновникам, "якщо власники не можуть пояснити походження грошей". Крім того, всі дані про активи іноземних юридичних осіб повинні бути у вільному доступі, щоб кожен міг простежити фінансовий слід підозрілих осіб і компаній.
Бориса Нємцова застрелиди у ніч на 28 лютого на Великому Москворецькому мосту. Вбивця імовірно під'їхав до нього на авто і вистрелив шість раз з боку спини, чотири кулі влучили у політика, який помер на місці. Нападники поки не затримані, їх прикмети невідомі - супутниця Нємцова, українка Ганна Дурицька, стверджує, що не бачила вбивцю і не може вказати марку і номер автомобіля. Сьогодні, 4 березня, в Москві проходить церемонія прощання з політиком.