Кредит МВФ не врятує економіку України без реальних реформ – The Economist

Поделиться
Кредит МВФ не врятує економіку України без реальних реформ – The Economist Кредит МВФ не спасет экономику Украины. Иллюстрация © moldnews.md
Нерішучість української влади у проведенні змін відлякує інвесторів.

Два дні тому, коли МВФ виділив Україні новий кредит в розмірі 17,5 мільярдів на чотири роки, в Києва з'явилася надія на порятунок економіки.

Перший транш вже перерахований українській стороні. Він фактично подвоїв золотовалютні запаси України. А інші донори теж пообіцяли ще кілька мільярдів допомоги. В цей же час, українська влада сподівається наступного тижня провести переговори про реструктуризацію боргів і зберегти ще 15 мільярдів доларів за рахунок приватних кредиторів. Але все це не врятує українську економіку.

Про це сьогодні пише видання The Economist, нагадуючи, що довіра інвесторів до України зменшується, ВВП скорочується, а танки в Донбасі продовжують гурчати попри хитке перемир'я.

На думку уряду України, у найгіршому випадку ВВП до кінця року скоротиться на 12%, а інфляція досягне 40% рівня. Жорсткий державний контроль і збільшення кредитної ставки до 30% змогли підтримати українську гривню. Але на чорному ринку трейдери продовжують купувати і продавати українські цінні папери за ціною на 25% нижчою від офіційної.

При цьому один з найбільших український банків "Дельта банк" був оголошений банкрутом. А інвестори бояться вкладати в Україні через нерішучість уряду в проведенні реформ і відсутність надійного миру в країні.

Данило Паско з Національної ради з питань реформ каже, що лише 5% заходів, які його команда вимагала втілити негайно, були виконані.

"Ми зробили лише кілька маленьких кроків. Якщо ми не почнемо бігти, нам скоро вже буде нікуди бігти", - сказав він.

Громадські активісти теж скаржаться на відсутність серйозної боротьби з корупцією. Чиновники, які зруйнували економіку за часів президентства Віктора Януковича, досі не покарані. А нове Антикорупційне бюро залишається без лідера, хоча конкурс на цю посаду вже давно пройшов.

Наступним викликом для уряду буде вмовити кредиторів укласти угоду про реструктуризацію боргу. Хоча Росія, яка анексувала Крим і розв'язала війну, володіє євро бондами на 3 мільярди доларів і вимагає погашення негайно. Інші кредитори можуть зайняти таку ж позицію, зважаючи на російську позицію і вирішивши, що це дійсно необхідно.

Експерти також вважають, що навіть якщо реструктуризація боргу відбудеться, це буде лише відкладанням проблем на потім. За словами голови дослідницького центру Investment Capital Ukraine Олександра Валчишина, Україна навряд чи зможе провести виплати за 5 років. Крім того, зовнішні чинники, такі як сповільнення економічного зростання Китаю, проблеми єврозони і криза в Росії, теж зменшують шанси для зростання українського ВВП найближчими роками. Журнал Foreign Policy писав, що Україні не вистачить грошей МВФ, якщо перемир'я в Донбасі закінчиться. В цей же час, у Міністерстві фінансів України пояснили, що протягом 2015 року Україна від МВФ отримає 10 млрд доларів. Надання кредиту МВФ також допоможе підвищити рівень резервів Національного банку України, посилити заходи, прийняті урядом для стабілізації платіжного балансу країни, і запобігти відтоку капіталу, вважають у Мінфіні. Раніше президент України Петро Порошенко оцінив необхідну Україні допомогу в 40 млрд доларів.

Поделиться
Подготовил/ла Лесь Димань
Заметили ошибку?

Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку

Добавить комментарий
Всего комментариев: 0
Текст содержит недопустимые символы
Осталось символов: 2000
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот комментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурная лексика, ругань Флуд Нарушение действующего законодательства Украины Оскорбление участников дискуссии Реклама Разжигание розни Признаки троллинга и провокации Другая причина Отмена Отправить жалобу ОК
Оставайтесь в курсе последних событий!
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Следить в Телеграмме