UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зміни в мобілізації: шість критеріїв ефективного війська

Їх визначили за результатами американських досліджень.

Мобілізація в Україні у майбутньому може зазнати суттєвих змін. Залучення нових людей до війська необхідне для підтримки боєздатності та ефективності військових підрозділів. Експерт з митних справ, партнер Delta International Law Роберт Зелді в статті «Мобілізація з акцентом на кількість: офіцер, якого за півроку відправили на ВЛК для визнання непридатним через шизотиповий розлад» для ZN.UA, назвав головні критерії успішної армії.

Читайте також: Загальна мобілізація: чи може виїхати з країни чоловік, який здійснює постійний догляд

За його словами, американські дослідження дають змогу визначити шість ключових характеристик ефективного війська.

Аналізуючи, наприклад російську окупаційну армію, неважко помітити, що вона не відповідає визначеним вище критеріям ефективної армії. Це відбивається в її складі, сформованому здебільшого з малограмотних і технологічно непідготовлених елементів, переважно з периферійних регіонів, що пояснює її високий рівень втрат та знижену боєздатність.

«Отже, формуючи наші сили оборони, слід уникати таких помилок. Збереження високої якості та ефективності української армії є ключовим для підтримання її переваги у війні з нерівним супротивником, і це вимагає значно більш продуманого та стратегічного підходу до мобілізації. Але аналіз поточної ситуації роботи ТЦК з мобілізації вказує на деякі критичні недоліки, що можуть підірвати ефективність військових підрозділів у разі непродуманої мобілізації з акцентом на кількість понад усе», – зазначив він.

Нагадаємо, хто підлягає призову в цьому році. В країні продовжує діяти воєнний стан.

Інші статті Роберта Зелді читайте за посиланням.