Український президент Володимир Зеленський заявив, що очікує від президента Бразилії Луїса Інасіу Лули да Сілви "конкретної" підтримки України, яка веде тривалу боротьбу проти агресії РФ. В інтерв'ю GloboNews Зеленський перерахував способи, якими бразильський лідер міг би допомогти Києву, включаючи можливу зустріч між ним та лідерами країн Латинської Америки у Бразилії.
“Мені потрібні конкретні речі. По-перше, це об’єднає Латинську Америку і дасть нам можливість зустрітися і поговорити. Це політична підтримка. По-друге, є злочин агресії проти нашого суверенітету і територіальної цілісності. Я знаю, що Лула та бразильське суспільство підтримують суверенітет і територіальну цілісність України, і нам потрібна ця підтримка”. - сказав Зеленський.
Крім того, він висловив сподівання, що Бразилія також може сприяти продовженню Чорноморської зернової ініціативи, з якої Росія нещодавно вийшла, та наданню "серйозної" гуманітарної допомоги, посилаючись на розмінування територій країни, які раніше були окуповані Росією. Президент України, однак, заявив, що не очікує військової підтримки від Лули.
“Я не маю наміру просити Лулу дати мені зброю. Навіщо мені це робити? Я знаю, що він мені її не дасть", - сказав Зеленський.
Він також додав, що прийме запрошення від Лули приїхати до Бразилії, а також запропонував бразильському президенту виступити в ролі регіонального лідера, зібравши глав держав Латинської Америки, щоб почути послання України.
“Латинська Америка дуже важлива для мене, особливо Бразилія - та й інші країни теж. Я дійсно хотів би [поїхати до Бразилії]. Якщо отримаю запрошення, то поїду. І якщо Лула допоможе мені, тому що мені далеко і у нас немає часу, якщо він зможе зібрати інших лідерів Латинської Америки, ми всі зможемо зустрітися в Бразилії або деінде. Це також дуже допоможе всьому світу, щоб настав мир. І Україна буде почута і підтримана континентом", - сказав Зеленський.
Нещодавно президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що світ втомився від війни Росії проти України.
На початку червня президент України Володимир Зеленський повторював, що готовий особисто приїхати до Латинської Америки заради зустрічі з президентами тамтешніх держав. Також він призначив двох нових послів у країнах Латинської Америки – Андрія Мельника до Бразилії, а Юрія Полюховича – до Колумбії.
Однак серед країн Латинської Америки немає єдиного ставлення до вторгнення РФ. Бразилія і Мексика віддають перевагу більш “нейтральній” позиції, в той час як Куба і Венесуела є близькими союзниками Москви. Багато урядів у регіоні воліли б, щоб Європа наполегливіше просувала мирні переговори замість того, щоб постачати більше зброї Києву.
В інтерв'ю іспанським ЗМІ Зеленський казав, що Україна сподівається використати шестимісячне головування Іспанії в Раді ЄС, щоб спробувати «отримати вплив» у Латинській Америці, де кілька країн виступили проти намірів Києва повернути окуповані Росією території.