UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленська зустрілася із президентом Південної Кореї: просила протимінне обладнання та «швидкі»

Президент Юн пообіцяв розширити нелетальну допомогу Києву.

16 травня у Сеулі перша леді Олена Зеленська зустрілася із президентом Південної Кореї Юном Сок Йолем. Вона відвідала країну як спеціальний посланник президента України та попросила Південну Корею розширити підтримку нелетальних військових поставок, зокрема обладнання для виявлення та знешкодження мін, а також автомобілі швидкої допомоги, передає APnews із посиланням на Офіс президента Юна. 

«Розпочала візит до Республіки Корея для участі в конференції «Азійське лідерство» із зустрічі з Президентом Юн Сок Йолем. Подякувала за гуманітарну допомогу та послідовну підтримку України. Цінуємо, що Корея готова відстоювати міжнародне право разом із нами. Сьогодні Україна потребує новітніх технологій. Обговорили з Президентом Юном потребу в ППО, засобах для розмінування та медичному обладнанні», – написала Зеленська у Twitter.

Юн відповів, що його уряд буде тісно координувати свої дії з НАТО та іншими міжнародними партнерами, щоб «активно підтримувати український народ», заявив під час брифінгу його прессекретар Лі До Вон.

Також Юн засудив вторгнення Росії в Україну, заявивши, що «жахливі втрати невинних життів, особливо жінок і дітей, є неприйнятними за будь-яких обставин», – йдеться в заяві, поширеній його офісом.

Прессекретар Юна заявив, що під час зустрічі Олена Зеленська не зверталася з проханням про постачання південнокорейської зброї Україні.

Читайте також: США—Південна Корея: от би й Україні такі гарантії безпеки

Видання нагадує, що Південна Корея, яка є зростаючим експортером зброї з добре оснащеною армією, надавала гуманітарну допомогу та іншу підтримку Україні й приєдналася до економічних санкцій проти Москви. Але вона не надавала Україні зброю безпосредньо, посилаючись на давню політику не постачати зброю країнам, які беруть активну участь у конфлікті. З моменту вторгнення Росії в Україну Південна Корея уклала угоди на мільярди доларів про постачання танків, гаубиць, винищувачів та інших систем озброєння для Польщі, яка є членом НАТО. 

У квітні президент Юн Сок Йоль заявив, що війна РФ проти України є порушенням міжнародного права та прав українців і необхідно забезпечити, щоб вторгнення Кремля не було успішним. Тому Сеул розглядає різні варіанти, коли йдеться про летальну допомогу Києву. Росія вже пригрозила, що надання військової допомоги Україні означатиме втягнення Сеула в конфлікт, натякнувши, що РФ може передати зброю КНДР.

Під час візиту до Південної Кореї в січні генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав країну надати пряму військову підтримку Україні, заявивши, що Київ терміново потребує зброї для боротьби з тривалим російським вторгненням.