UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законопроєкт щодо мобілізації почнуть розглядати в залі парламенту 10 квітня

Профільний комітет схвалив текст законопроєкту до другого читання

9 квітня Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони схвалив до другого читання текст законопроєкту №10449 щодо посилення мобілізації. Про це повідомила заступниця глави комітету народна депутатка Мар’яна Безугла у своєму Telegram-каналі. 

Народний депутат Олексій Гончаренко зазначив, що розгляд законопроекту у залі парламенту починається 10 квітня. За його словами, текст законопроєкту до другого читання був схвалений 13 голосами за, а 5 членів комітету утримались від голосування.

«Комітет рекомендує, а ось приймати чи ні як весь закон так і окрему правку вирішує виключно і тільки зала Парламенту», – нагадує народний депутат Ярослав Железняк.

За його словами, народні депутати 10 квітня почнуть розглядати відхилені комітетом правки (він прогнозує, що це займе весь день), а потім перейдуть до розгляду врахованих комітетом. Всього до законопроєкту більше 4300 правок.

Железняк вважає, що «все буде вирішуватися саме 11-го квітня».

Читайте також: Бронювання від мобілізації по-новому: Шмигаль доручив написати більш «справедливу постанову»

Нагадаємо, що комітет Ради з питань з нацбезпеки, за ініціативою головкома ЗСУ Олександра Сирського й після відповідного прохання Кабінету міністрів, прибрав з тексту законопроєкту норми щодо демобілізації та ротації військовослужбовців. Ці питання мають бути внормовані окремим законопроєктом, який має підготувати Кабмін. 

Раніше голова Верховної Ради Руслан Стефанчук попередив, що після того, як законопроєкт після розгляду поправок у профільному комітеті потрапить до зали парламенту, там над ним можуть працювати до кількох тижнів, якщо народні обранці все ж будуть наполягати на своїх пропозиціях.

Читайте також: Законопроєкт про мобілізацію: які заохочення депутати придумали для ЗСУ

Нагадаємо, наприкінці березня головком Сирський заявив, що після перегляду внутрішніх ресурсів та уточнення бойового складу ЗСУ військове керівництво дійшло висновку, що наразі немає потреби у мобілізації 500 тисяч українців.