UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загальна мобілізація: яке покарання передбачене за ігнорування мобілізаційного розпорядження

Цей вид повісток вручають особам, що визнані придатними до служби.  

В Україні діє загальна мобілізація і оголошено воєнний стан через повномасштабне вторгнення РФ. У цей час чоловіки призовного віку отримують повістки і проходять військово-лікарську комісію.

Читайте також: Загальна мобілізація: що робити, якщо особа з третьою групою інвалідності отримала повістку

Юристи «Безоплатної правової допомоги» у Facebook пояснили, яка відповідальність передбачена для військовозобов'язаних українців за неприбуття за повісткою у формі мобілізаційного розпорядження.

Цей вид повістки вручають, якщо людина пройшла медкомісію і визнана придатною для військової служби. У ній зазначено, що треба обов’язково з’явитися у визначений призовний пункт впродовж 24 годин після оголошення мобілізації.

Як зазначають фахівці, якщо проігнорувати таку повістку, може настати кримінальна відповідальність відповідно до статті 336 ККУ, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

При цьому рішення про притягнення до відповідальності ухвалюється не автоматично, а його розглядає суд.  Одночасно з оголошенням підозри особа має право на призначення адвоката, послуги якого оплачує держава.  Для цього потрібно подати клопотання слідчому, який займається справою.

Верховна Рада України ухвалила закон, який затвердив порядок бронювання військовозобов'язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Нагадаємо, що робити, якщо вручили повістку заброньованому працівнику.