UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загальна мобілізація: яка відповідальність за ігнорування повістки для уточнення даних

Особа, яка отримала повістку, має обов’язково прийти до центру комплектування.

В Україні триває загальна мобілізація під час якої чоловіки призовного віку отримують повістки та вступають до лав ЗСУ.

Читайте також: Чому мобілізація в Україні посилилась та кого слід призивати в першу чергу: думка військових

Юристи «Безоплатної правової допомоги» пояснили, яка відповідальність за неприбуття по повістці для уточнення військово-облікових даних.

Якщо проігнорувати повістку, що видана з метою уточнення військово-облікових даних може настати адміністративна відповідальність – штраф. Станом на лютий 2023 року це 3400 – 5100 грн ( від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян).

Рішення про накладення штрафу приймають керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Саме вони розглядають справи про адміністративні правопорушення і мають право накладати адміністративні стягнення.

Керівник ТЦК має видати постанову про накладення адміністративного стягнення. Копія постанови протягом  трьох днів вручається під розписку або надсилається особі, щодо якої її винесено.
Можна подати скаргу на постанову про адміністративне правопорушення. На це є 10 днів з дня винесення постанови.

На сплату штрафу дається 15 днів з дня вручення копії постанови. У разі оскарження постанови – 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Якщо штраф не буде сплачено вчасно, постанову про штраф передають до державної виконавчої служби. Сума штрафу зросте удвічі.

Після оплати штрафу необхідно принести квитанцію про оплату або її копію посадовій особі, яка винесла штраф. На це дається три робочі дні від дня закінчення строку, передбаченого для оплати штрафу. Сплата штрафу не позбавляє від обов’язку з’явитися до ТЦК.

Нагадаємо, які види повісток існують в Україні і чим вони відрізняються.