UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загальна мобілізація: як відбувається проходження ВЛК

На неї відправляють і військовозобов’язаних, і військових, що вже служать.

В Україні триває загальна мобілізація, під час якої повістки отримують чоловіки призовного віку. В першу чергу всі військовозобов’язані проходять військово-лікарську комісію, яка визначає стан придатності людини до військової служби.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи можуть працівники ЖЕКу роздавати повістки

Юрист Михайло Лобунько пояснив, який порядок проходження ВЛК.

 Він нагадав, що вона може проводитися у різних випадках – починаючи з етапу мобілізації та завершуючи ВЛК після поранення чи ВЛК для підтвердження групи інвалідності внаслідок захворювання чи поранення, пов’язаного з виконанням бойових завдань.

Який порядок проходження ВЛК

Військовозобов’язаних направляє на ВЛК військовий комісар. Коли йдеться про направлення на ВЛК пораненого військового або того, хто отримав хворобу під час служби, це належить до повноважень командира.

Перед оглядом військовозобов’язаних має бути проведений ряд обстежень (флюорографія грудної клітки, загальний аналіз крові, визначення групи та резус-незалежності, ЕКГ, дослідження сечі). Коли йдеться про осіб, старших 40 років, для них передбачені деякі додаткові обстеження. Окрім того, чинне законодавство визначає перелік лікарів, у яких мають обстежитися військовозобов’язані.

Окремої уваги заслуговує документ, який приймає ВЛК. Він називається постановою. Така постанова може включати в себе:

У воєнний час діє норма законодавства, згідно з якою свідоцтво про хворобу або довідка ВЛК має складатися у двох примірниках.

Основні труднощі з проходженням ВЛК

Військовозобов’язані та військовослужбовці стикаються з багатьма проблемами, пов’язаними з проходженням ВЛК. Існує певна категорія клієнтських запитів, котрі є найбільш поширеними.

До них належать:

Рішення військово-лікарської комісії можна оскаржити. Нагадаємо, існують два варіанти оскарження постанов ВЛК.