В Україні триває загальна мобілізація, під час якої чоловіки призовного віку отримують повістки. Часто їх вручають на вулицях, за місцем проживання або роботи. Іноді повістки залишають в зачинених дверях квартири.
Адвокат Андрій Лавренюк пояснив, як діяти військовозобов’язаному в такому випадку.
Він нагадав, що повістка – це документ, який вручається військовозобов’язаному або резервісту для явки до ТЦК та СП. Належним чином вручена повістка це та, яка вручена особисто в руки під підпис особи якій вона вручається.
Всі інші види повідомлень, а саме: поштовим відправленням або через електронне повідомлення не вважаються такими, що є належним чином вручені.
Він радить в першу чергу звіритися з даними, зазначеними в повістці. У повістці повинні бути зазначені:
- прізвище, ім’я, по батькові військовозобов’язаного або резервіста;
- дата народження;
- місце проживання;
- дата і час явки до ТЦК та СП;
- причина явки;
- печатка та підпис особи, яка виписала повістку.
Дуже часто такі повістки не є належним чином заповнені, містять орфографічні та інші помилки.
«Звіривши дані у повістці особа може з’явитися на вказаний час та дату до ТЦК та СП, а може й проігнорувати таку повістку. Обидва варіанти є правильними, адже якщо військово зобов’язана особа бажає служити або має підстави для відстрочки від мобілізації, то звернення до ТЦК та СП – це адекватне рішення. Але якщо не має бажання зустрічатися з працівниками цього органу, то не прийти за повісткою знайденою у дверях не означає порушити норми законодавства», – пояснив юрист.
Він нагадав, що неявка до ТЦК та СП без поважних причин може призвести до притягнення до адміністративної відповідальності, але у випадку, якщо повістку отримано належним чином, тобто під особистий підпис.
Видання ZN.UA зібрало відповіді на найпоширеніші питання, стосовно вручення повісток. Нагадаємо, хто, де та кому може вручити повістку під час мобілізації.