UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заборона на публікації про "прильоти" безсенсовна? Пояснення чому це не так

Логіка і здоровий глузд підказують, що витрачати мільйони доларів на супутники, партнерство розвідок та штат аналітиків супутникових знімків — неефективно. 

Перші ракети вже в регіонах. Вінниця, Харків, Дніпро, Полтава, Кіровоград – є загроза. Як і для Київщини, де вже лунають вибухи. Цієї ночі вкотре актуалізувалась заборона на публікації знімків/відео/координат влучень. Дехто вважає, що таке табу не має сенсу, оскільки росіяни використовують супутники, координати або дрони для здійснення ударів.

У "Детектор медіа" раніше пояснили, чому це не так:

"Відійдімо від військової логіки заборон і дозволів та звернімось до здорового глузду. Загальна площа України — 603 тисячі квадратних кілометрів. Російська пропаганда говорить про ураження тисяч військових об’єктів, що, звісно, не відповідає дійсності. Але щоночі і щоранку надходить інформація про ракетні удари. Якщо звернути увагу на супутникові знімки компанії Maxar Technologies, то можна побачити, що більш-менш ефективні супутникові знімки представляють територію максимум одного квадратного кілометра.

Читайте також: День журналіста: історія

Отже, щоб отримати розвідувальні дані щодо потенційних цілей на території України, ворог повинен щодня опрацьовувати тисячі супутникових знімків. А їх ще треба отримати: знайти зручне положення супутника, який, до того ж, не завжди може ефективно працювати через хмарність.

Точних даних про кількість супутників у РФ чи допомогу з боку Китаю та інших союзників Москви з надання російському командуванню супутникової розвід інформації обмаль. Так, потенційно фото з супутників можуть використовуватись. Але логіка і здоровий глузд підказують, що витрачати мільйони доларів на супутники, партнерство розвідок та штат аналітиків супутникових знімків — неефективно. Дешевше, надійніше і простіше використати корисного ідіота з камерою та мікрофоном", – йдеться в повідомленні. 

Читайте також: Не висвітлюють війну, а стають її частиною: Журналіст з РФ на камеру порушив міжнародне гуманітарне право

Супутникова розвідка, дрони, агенти-спостерігачі — мільйони й мільйони доларів. Навіщо їх марнувати, якщо можна знайти людину, що фіксує приліт мало не онлайн та з відповідними координатами? Тут йдеться про певні орієнтири,  добре помітні об'єкти, що допомагають орієнтуватися ворогу на місцевості "всліпу".

Читайте також: Понад 60% журналістів вважають однією із форм цензури єдиний телемарафон — опитування