UA / RU
Підтримати ZN.ua

З Угорщини вивезли ще двох українських полонених – МЗС

Вже п’ятеро захисників на українській землі

Міністерство закордонних справ України повідомляє про повернення з Угорщини ще двох українських військовополонених, які були туди вивезені за домовленностями між російською та угорською сторонами. 

«Українські дипломати вивезли із Угорщини іще двох українських військовополонених, які були передані Москвою Будапешту. Таким чином українській стороні вдалося повернути вже п’ятьох українських захисників. Працюємо, аби і решта шість воїнів якнайшвидше повернулися додому до своїх рідних», – повідомив речник МЗС Олег Ніколенко .

Читайте також: "Нам буде багато що сказати один одному" – майбутній посол України в Угорщині про першу розмову з Орбаном

Нагадаємо, перші троє українських військових були повернені до України 20 червня. Пізніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Угорщина порушує міжнародне право у поводженні з українськими військовополоненими.

Про «передачу» 11 українських полонених Угорщині 8 червня заявила Російська православна церква. Угорський  віцепрем’єр Жолта Шем’єн заявив, що «все це є жестом РПЦ щодо Угорщини, їй ці люди завдячують своєю свободою». У МЗС України заявили, що український уряд не був проінформований про перемовини між угорською та російською сторонами та наголосили на неприпустимості проведення таких переговорів за спиною України. 

Читайте також: Угорщина повинна пояснити участь у звільненні полонених українців – Єврокомісія

19 червня речник МЗС України Ніколенко поставив під сумнів «гуманітарні мотиви» Угорщини щодо українських воїнів, заявивши, що Будапешт утримує їх в ізоляції та відмовляє у встановленні контакту з посольством України. 

Угорський уряд заперечив заяву української сторони про те, що він відмовив українським дипломатам у доступі до військовополонених. Речник уряду Угорщини Золтан Ковач заявив CNN, що полонені були звільнені  внаслідок співпраці між Російською православною церквою та Угорською благодійною службою Мальтійського ордену та «за їх власним зізнанням, виявили бажання приїхати до Угорщини».