UA / RU
Підтримати ZN.ua

Воєнний стан: як оскаржити рішення ВЛК

Пояснення дали в МОЗ.

В Україні триває загальна мобілізація, що була оголошена через повномасштабне вторгнення РФ. Всі військовозобов'язані мають проходити військово-лікарську комісію (ВЛК).

Читайте також: Загальна мобілізація: чи можуть призвати чоловіка молодше 25 років

В Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як діяти військовому, якщо він не згоден з висновком ВЛК. Там зазначили, що якщо військовослужбовець вважає, що рішення комісії не відображає його реального стану здоров’я, він може оскаржити її висновки.

Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд.

Зазвичай позитивний результат можна отримати вже на етапі перегляду у досудовому порядку, тож краще почати з нього.

Для цього необхідно:

Військово-лікарська комісія за результатом розгляду переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, саме він тепер і буде братися до уваги. У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК).

Якщо оскарження в досудовому порядку не принесло позитивного результату – позивач може звернутися до суду.

Слід зазначити, що суд не може скасувати рішення ВЛК за медичними показниками, адже це не входить в його компетенцію. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК.

Також він може зобов’язати провести повторний медичний огляд та дообстеження військовослужбовця у випадку відмови відповідної ВЛК їх проводити.

Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Нагадаємо, чи можуть ТЦК впливати на рішення ВЛК. Військово-лікарські комісії створює Департамент охорони здоров'я, що підпорядковується міському голові.