У квітні президент України підписав закон №10449 про мобілізацію. Він набрав чинності 18 травня. Згідно з ним, під час мобілізації всі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні носити з собою військово-облікові документи.
Речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв’ю виданню «Телеграф» пояснив, чи достатньо громадянину мати при собі витяг зі ЦНАПу або застосунок «Резерв+» замість військово-облікового документа.
Він нагадав, що до законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про правовий режим воєнного стану» внесено зміни. Визначено, що у період проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, і пред’являти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК та СП або поліцейського.
Ця норма набула чинності 18 травня цього року, і за її невиконання передбачене накладення штрафу від 17 000 до 25 500 гривень.
«Але потрібно розуміти, що ні витяг зі ЦНАПу, ні застосунок «Резерв+» не є військово-обліковими документами. Для призовників таким документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов'язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення. Крім того, постановою Кабміну №559 затверджено нову форму військово-облікового документа, який, звісно, також може мати при собі громадянин», – пояснив Роман Істомін.
Закон №10449 про мобілізацію змінює правила надання відстрочки студентам. Тепер для отримання відстрочки необхідно, щоб рівень освіти, яку отримує студент, був вищим за раніше отриманий рівень освіти (крім аспірантів, які отримують рівень освіти за кошти фізичних або юридичних осіб на умовах контракту). Нагадаємо, як довести, що особа здобуває рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній статтею 10 Закону України «Про освіту».