UA / RU
Підтримати ZN.ua

Виїзд за кордон: чи має на нього право заброньована особа

Пояснення дав адвокат.

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Але деякі з них мають право на відстрочку. В тому числі ті, хто має бронь від призову.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи можуть призвати чоловіка, який доглядає за батьком дружини

Адвокат Андрій Карпенко пояснив, чи може виїхати за кордон заброньована особа.

Він зазначив, що заброньовані мають право на перетин кордону тільки у відрядженнs. Але вони можуть скористатися іншими законними підставами для перетину кордону. Наприклад, як особа, що супроводжує батьків з інвалідністю.     

«Якщо в пункті пропуску ви будете надавати документ про те, що ви заброньовані, це ніяк не вплине на перетин кордону в якості особи, що супроводжує інваліда», – зазначив він.

Адвокат нагадав, що перетин державного кордону може здійснювати:

На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п'яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.

«Якщо у вас з однакове місце реєстрації, то вам для перетину кордону не потрібна довідка ЛКК. Але бажано отримати довідку ЛКК про необхідність постійного догляду. Дозвіл військкомату на перетин кордону не потрібен»,- пояснив юрист. 

Також він нагадав, що згідно з новим законом про мобілізацію, який вступить в дію 18.05.24 року.

Громадяни зобов’язані у період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

З 18.05.24 р. при перетині кордону необхідно надати військово-обліковий документ з позначками про взяття на військовий облік та про оформлення відстрочки від мобілізації. 

З перших днів війни, яку розпочала Росія, в Україні змінилися правила перетину кордону. Нагадаємо, що змінилося під час дії воєнного стану.