UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відпустка за сімейними обставинами: коли нею може скористатися військовослужбовець

Для цього потрібно скласти рапорт.

З перших днів війни на захист України стало багато сміливих українців. За законом військовослужбовці мають право на відпустки. В тому числі, на відпустку за сімейними обставинами.

Читайте також: Воєнний стан: чи треба мобілізованому закривати ФОП

Юрист Ілля Шипко пояснив, за яких умов військовий може піти і відпустку за сімейними обставинами. Він нагадав, що з прийняттям закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану» умови отримання відпустки військовими дещо змінились та розширились. Тепер відповідно до вищезазначеного закону, військовослужбовці мають право отримати 30 діб відпустки на рік. Проте не за один раз, а частково, не більше ніж 15 днів за один раз.

Проте навіть якщо військовослужбовець використав 30 днів відпустки, в нього зберігається право на відпустку «за сімейними обставинами» не більше ніж на 10 днів.

«Перш за все, треба розуміти, що термін 10 днів займає виключно сама відпустка. Тобто дні які займають дорогу від частини додому і назад не враховуються в ці 10 діб. Проте очевидно, що строки маршруту додому і до частини мають бути розумними і не можуть перевищувати близько 2-3 днів», – пояснив юрист.

Також він пояснив, що підпадає під «сімейні обставини» за яких можна отримати відпустку. До таких підстав відносять:

Як отримати відпустку за сімейними обставинами

Для того, щоб отримати відпустку за сімейними обставинами слід вчинити ряд дій.

Військовослужбовці, які стали на захист нашої країни, мають право на низку пільг від держави. В тому числі – і на оплату житлово-комунальних послуг. Для їх отримання треба звернутися до Пенсійного фонду.