У Міністерстві оборони з початку 2024 року прийняли на озброєння та допустили до експлуатації дев'ять наземних роботизованих комплексів, які розробили в Україні.
Про це повідомили у пресслужбі відомства.
За словами начальника управління Міноборони Володимира Рочняка, роль безпілотних систем на полі бою зростає, а їхнє використання дозволяє широкий спектр завдань, зменшуючи присутність людини на лінії фронту.
"Багато вітчизняних виробників нині зосереджені на виробництві роботизованих систем з метою підвищення спроможностей ЗСУ та збереження життя наших воїнів", ‒ підкреслив полковник.
Він додав, що нові роботизовані комплекси призначені для виконання різних завдань на полі бою, включаючи перевезення систем озброєння, таких як кулемети різних калібрів. Їхнє використання дозволяє українським військовим вести вогонь з укриття, що знижує ризик поранень та втрат серед військовослужбовців.
Окрім того, у переліку безпілотних наземних комплексів є моделі для евакуації поранених, виконання логістичних завдань, а також мінування та розмінування території.
Нагадаємо, за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, на платформі Brave1 зареєстровані вже понад 140 роботизованих систем, 96 із який пройшли оборонну експертизу, а ще 14 розробок кодифіковані за стандартами НАТО. Частина із цих роботів уже працює на передовій, зокрема турель «ШаБля».
Також ЗСУ використовують на передовій безпілотний робот Ironclad. Він здатен штурмувати ворожі позиції, проводити розвідку та забезпечувати військових вогневою підтримкою.
А наземний робот Sirko може евакуювати поранених із поля бою, а також перевозити вантажі та проводити розвідку ворожих позицій. Він має корисне навантаження до 200 кг і зараз проходить тестування на фронті.
Команда кластеру Brave1 також виготовила автономний безпілотник для пошуку мін. Заявляється, що в середньому він працює у 4 рази швидше за людину.