Вартість утримання одного українського військового без урахування зброї складає близько 1,2 мільйона гривень.
Про це у коментарі для Bloomberg розповів заступник міністра оборони України Юрій Джигир.
Він зауважив, що витрати на мобілізацію в Україні, щоб поповнити особовий склад армії, залежатимуть від трьох чинників:
- щомісячних обсягів призову,
- кількості надходження допомоги,
- рішень про ротацію.
Нагадаємо, 3 квітня президент Володимир Зеленський заявив, що потреби у мобілізації 500 тисяч українців більше немає. Все начебто завдяки аудиту Сил оборони, який провів головнокомандувач Олександр Сирський. Щоправда, скільки саме людей тепер потрібно призвати у військо ‒ невідомо.
Однак днем раніше Зеленський підписав закон про зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років. Експерти прогнозують, що це допоможе підтримати здатність української армії відновлювати та реконструювати бойові підрозділи, а також створювати нові. Але це лише один з багатьох чинників, які обговорюють у Києві для створення стійкого апарату генерування воєнних сил.
Водночас очільник волонтерського фонду "Повернись живим" Тарас Чмут вважає, що Україна втратила вже багато часу, тож мобілізація повинна починатися з 20 років.
Детальніше про мобілізацію в Україні читайте у матеріалах юриста LCF Law Group, молодшого лейтенанта запасу Володимира Романчука на ZN.UA "Роки придатності: як молодь 18-25 років може бути мобілізована" та "Як покращити мобілізацію без бійок на вулицях і облав на чоловіків – відповіді юриста".