UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українська делегація була «відчутно розчарована» позицією США щодо заборони бити по території Росії – The Hill

Низка американських законодавців не розуміють заборони з боки Пентагону

Наступ російської армії на півночі Харківської області підсвітив існуючу проблему щодо заборони нанесення ударів американською зброєю по території Росії. У зв’язку з цим, делегація з п'яти українських депутатів відвідала Вашингтон, щоб зустрітися з представниками адміністрації Байдена і законодавцями Конгресу, намагаючись змусити США скасувати заборону на використання таких систем, як HIMARS або ATACMS. 

«Але під час круглого столу для ЗМІ у Вашингтоні українські законодавці висловили відчутне розчарування тим, що США все ще виступають проти цієї політики», – зазначає видання The Hill. 

«Це якби хтось напав на Вашингтон зі штату Вірджинія, а ви сказали б, що ми чомусь не будемо бити по Вірджинії. Це божевілля. Військові, як і генерали, вони не розуміють. Тому вони тиснуть на нас як на політиків, мовляв, припиніть це божевілля», – наводить The Hill слова голови парламентської делегації Давида Арахамії.

Читайте також: Є натяки, що США знімуть заборону на удари по Росії західною зброєю ‒ оглядач Bloomberg

Коментуючи зусилля українських парламентарів, сенатор Марк Келлі (демократ) з Комітету Сенату з питань збройних сил, зазначив, що «ми повинні постійно зважувати, що ми надаємо, для чого ми дозволяємо їм використовувати зброю, з нашим бажанням переконатися, що це не призведе до конфлікту, який пошириться за межі України». Але законодавець додав, що Україна справедливо намагається «придумати деякі варіанти того, як повернути цю ситуацію назад». 

На Капітолійському пагорбі деякі республіканці хочуть, щоб Україна використовувала американську зброю на свій розсуд. 

«Вони повинні використовувати зброю, щоб виграти війну», – сказав сенатор-республіканець Рік Скотт, член сенатського комітету з питань збройних сил. 

Читайте також: РФ випустила ракети "Іскандер-М" по зоні відпочинку в передмісті Харкова: шестеро загиблих та 27 поранених

Сенатор-республіканець Майк Раундс, також член комітету, сказав, що у нього «немає проблем з цим». 

«Якби вони дійсно атакували і знищували цивільні об'єкти, це могла б бути інша історія. Але в даному конкретному випадку, мені здається, що ніякої ескалації в цьому немає. Ескалація вже відбулася з боку російської армії», – сказав Раундс. 

Але демократи більш нерішучі в тому, щоб ставити під сумнів політику Байдена, зазначає The Hill. Наприклад, сенатор Теммі Дакворт сказала, що у неї є питання щодо того, яку зброю хоче використовувати Україна і як саме вона буде застосовуватися.

Читайте також: Росіяни захопили ще одне село на півночі Харківщині, але не там, де їм найбільше потрібні успіхи: карта

Нагадаємо, група українських народних депутатів прибула цього тижня до Вашингтону, аби переконати адміністрацію президента США Джо Байдена зняти заборону на удари по території Росії зброєю американського походження. 

Пізніше речниця Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що у відомстві не змінили своєї позиції щодо застосування Україною американського озброєння для ударів по території РФ – Вашингтон проти. При цьому ситуацію у Харківській області вона пов’язала зі зволіканням США з відправкою військової допомоги.

Читайте також: Евакуація з пекла – з яких районів Харківщини вивозять людей у безпечну місцевість

Раніше в американському Інституті вивчення війни заявили, що російський наступ на Вовчанськ значною мірою є наслідком політики Заходу, згідно якої українські сили не можуть використовувати надані союзниками системи для ударів по законних військових цілях у Росії.

WSJ зазначив, що обмеження адміністрації Байдена щодо завдання ударів по території Росії є стратегією поразки для України.