США повинні скасувати свою "абсолютно несправедливу" заборону на використання українською армією зброї, що надається Америкою, для нанесення ударів по цілях на території Росії. Це допомогло б запобігти новому наступу Москви, заявив високопоставлений чиновник з питань національної безпеки України.
Олександр Литвиненко, новопризначений секретар Ради національної безпеки й оборони України, заявив Financial Times, що для його країни "було б корисно", якби адміністрація Байдена зняла це обмеження. Вашингтон стверджує, що заборона була необхідна для того, щоб уникнути подальшої ескалації у відносинах з Москвою.
Литвиненко, як і інші офіційні особи в Києві, заявив, що використання ракет дальнього радіусу дії та інших озброєнь, які постачають США, для нанесення ударів по російських складах зброї, логістичних центрах і нафтопереробних заводах може завадити відновленню наступу Москви. Українські чиновники стверджують, що Росія могла б не так швидко просуватися на північному сході Харківської області, якби в України була можливість завдати удару заздалегідь.
"Наші сили виконали велику роботу, щоб зупинити їх... Що може статися в найближчі місяці, я не можу сказати. Але зараз ми стабілізували ситуацію", — сказав Литвиненко про російські атаки в Харкові та Часовому Яру.
Литвиненко додав, що крім озброєння України й зняття обмежень на використання зброї для нанесення ударів по цілях у Росії, союзники Києва мають посилити режим санкцій проти Москви. Він зазначив, що Росія стала виробляти крилаті та балістичні ракети, а також безпілотники "у великих кількостях". Однак санкції призвели до того, що нових технологічних розробок стало мало, і натомість основна увага приділяється виробництву і модернізації зброї радянських часів.
Нагадаємо, що газета The Wall Street Journal зазначала, що обмеження Байдена щодо завдання ударів по території Росії — це стратегія поразки для України. Команда Байдена, можливо, більше турбується про наслідки того, що дозволить Путіну використовувати ядерний шантаж для того, щоб залякати США і змусити їх відмовитися від захисту своїх інтересів.