UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Токіо чітко бачать зв’язок між війною РФ проти України та безпековою ситуацією в Східній Азії – експерт

Логіку такого підходу найчіткіше сформулював нинішній прем’єр Японії Фуміо Кішіда: «Україна сьогодні – можливо, Східна Азія завтра». 

У японській столиці, на відміну від багатьох інших столиць світу, дуже чітко бачать взаємозалежність між динамікою війни РФ проти України та безпековою ситуацією в Східній Азії, пише директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук у статті «Поворотний момент: навіщо прем’єр Японії приїздив до України». 

«Паралелі, які в Токіо почали проводити ще 2014 року по лінії «український Крим — японські острови Сенкаку», суттєво поглибилися через зростання загрози вторгнення Китаю у Тайвань, а також через ракетні провокації з боку Північної Кореї», - йдеться у статті. 

Повномасштабна війна РФ з Україною лише поглибила серед японських політичних еліт скепсис щодо вирішення територіального питання з Москвою, пояснює Гетьманчук. Саме тому погрози російського керівництва у перші місяці війни припинити переговори щодо Північних територій у разі підтримки Японією України не були ефективними: японське керівництво дало чітко зрозуміти, що не збирається відмовитися від підтримки України в обмін на чергові обіцянки провести переговори.

Читайте також: Японії варто скасувати візовий режим з Україною – директор «Нової Європи»  

«Якщо до повномасштабного вторгнення і особливо за прем’єр-міністра Абе політика пошуку діалогу з Москвою для вирішення питання Північних територій зв’язувала руки японському уряду в його діях щодо України, то повномасштабне вторгнення змінило це. Уряд Японії перестав плекати ілюзії стосовно конструктивних переговорів з Росією у питанні повернення Північних територій з 2020 року - моменту, коли було внесено поправку в Конституцію РФ, яка забороняє “відчуження частин території Російської Федерації”», - пояснила експерт.

Нагадаємо, у жовтні 2021 року новий прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда заявив про намір повернути своїй країні південні Курили, які після Другої світової війни опинилися в складі СРСР. Японія називає ці острови окупованими Росією, а Росія не визнає сам факт існування територіальної суперечки.