UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінфіні США розповіли деталі про новий пакет санкцій проти Росії

Він торкнеться пів тисячі об'єктів.

Сполучені Штати у п'ятницю запровадять санкції проти понад 500 фізичних осіб та підприємств, повідомив заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо в інтерв'ю агентству Reuters.

За словами Адеємо, ці заходи, вжиті в партнерстві з іншими країнами, будуть спрямовані на російський військово-промисловий комплекс і компанії в третіх країнах, які полегшують доступ Росії до потрібних їй товарів. У такий спосіб Вашингтон прагне притягнути Росію до відповідальності за війну в Україні та смерть опозиційного лідера Алєксєя Навального.

«Завтра ми оголосимо про сотні санкцій тільки тут, у Сполучених Штатах, але важливо  пам'ятати, що не лише Америка вживає ці заходи», — сказав Адеємо.

Читайте також: Вікторія Нуланд анонсує "сотні, сотні і сотні" санкцій проти Росії

Цей пакет стане черговим з тисяч оголошених Сполученими Штатами та їхніми союзниками санкцій проти Москви після її вторгнення в Україну в 2022 році.

«Санкції та експортний контроль спрямовані на те, щоб уповільнити Росію, щоб їй було важче вести війну, яку вона розв’язала в Україні. Потрібно також дати можливість Україні захистити себе. Конгрес повинен діяти, щоб надати Україні потрібні ресурси та зброю», — наголосив Адеємо.

У грудні Міністерство фінансів США заявило, що економіка Росії постраждала від санкцій і скоротилась у 2022 році на 2,1%.

За словами Рейчел Лінгаас, головного економіста з питань санкцій, російська економіка на понад 5% менша, ніж прогнозувалося раніше.

Тим не менш, темпи зростання економіки Росії перевершили очікування: Міжнародний валютний фонд у січні прогнозував зростання ВВП Росії у 2024 році на 2,6%, що на 1,5 відсоткових пункти вище за жовтневу оцінку. Зростання у 2023 році склало 3,0%.

Читайте також: Росія програє економічну війну — The Telegraph

Водночас речниця МВФ Джулі Козак заявила, що «Росія очевидно перебуває в економіці війни»: військові витрати стимулюють виробництво зброї, державні соціальні виплати підтримують споживання, проте інфляція зростає, незважаючи на те, що в інших країнах вона знизилася.

Посли Європейського Союзу у середу, 21 лютого, погодили тринадцятий  пакет санкцій проти Росії, накладених через вторгнення в Україну. Він буде офіційно затверджений 24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення.