Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну вже знищено близько 30% потенціалу вітчизняного сектору сільського господарства. Крім того, 20% сільгоспземель перебувають під окупацією РФ, повідомив державний секретар Міністерства аграрної політики та продовольства Віктор Канцурак.
"Великі площі заміновані або забруднені вибухонебезпечними предметами. Відтак, питання забезпечення фінансування та підтримки сільгоспвиробників актуальне як ніколи", - сказав він під час онлайн-воркшопу щодо фінансування малих і середніх агровиробників.
За словами Канцурака, для розв’язання цієї проблеми були створені Державний аграрний реєстр і Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.
Як повідомила членкиня правління Фонду часткового гарантування кредитів Інесса Андрієтті, з понад дві тисячі малих фермерів більшість таки планує розширити виробництво за рахунок інвестицій.
"56% агровиробників мають намір збільшити площі, 53% - отримати кредити на купівлю землі", - сказала вона.
Нагадаємо, у 2022 році економіка України скоротилася майже на третину, а у 2023 році дещо відновилася. Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) очікує, що цього року вона зросте на 3%. Там вважають, що гарною новиною для Києва є те, що 61 мільярд доларів фінансової допомоги від США покрив розрив між державними витратами та доходами цього року, а також те, що чорноморський коридор відкритий для експорту.
Ще два роки тому хтось міг би говорити про збитковість аграрного сектору? Навряд чи. А зараз? Про відповідь на це запитання та причини, які до нього призвели, — читайте у статті Лариси Гук «Житниця Європи»: поточного року збитки вітчизняного агропромислового комплексу оцінюються в мільярдах».