UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві пролунали вибухи до оголошення повітряної тривоги: уламки ракети впали у двох районах

Імовірно, росіяни запустили балістичні ракети.

Уночі 11 грудня в Києві пролунали звуки вибухів до оголошення повітряної тривоги. За попередньою інформацією, у місті працює протиповітряна оборона.

Тривогу оголосили о 4:16 за декілька хвилин після вибухів. Повітряні сили ЗСУ о 4:17 повідомили про ракетну небезпеку в Київській області.

Читайте також: Найважча частина зими попереду – ГУР про загрозу масових атак

За інформацією моніторингових пабліків, російські війська намагалися атакувати столицю балістичними ракетами. Імовірно, це могли були "Іскандер-М" або С-400.

О 4:39 начальник КМВА повідомив, що у результаті роботи ППО уламки ворожих цілей впали у Дарницькому та Голосіївському районах Києва. Пізніше посадовці підтвердили атаку балістикою.

Повітряна тривога у Києві тривала 46 хвилин. Відбій загрози оголосили о 5:01.

Міський голова Києва Віталій Кличко зазначив про щонайменше чотирьох постраждалих унаслідок ракетної атаки росіян, зокрема чоловіка і жінку з осколковими пораненнями. Також пошкодження отримали низка житлових будинків.

У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що над столицею бійці ППО збили вісім повітряних цілей.

Як захистити себе під час ракетного удару

Під час загрози ракетного обстрілу необхідно піти до укриття. Зокрема, найкраще ховатися у:

Якщо поруч немає укриття, то можна сховатися вдома. Для цього слід дотримуватися правила двох стін – між вами та вулицею з усіх боків має бути щонайменше дві стіни. Можна сісти в кутку кімнати нижче рівня вікна. Навпроти вас має бути стіна.

На кухні та у ванній кімнаті ховатися небезпечно – там є багато крихких та гострих предметів.

У під'їзді будинку можна сховатися, якщо сісти на сходах між поверхами. Якщо ви в багатоповерхівці, то важливо спуститися щонайменше на два поверхи нижче даху. У триповерховому будинку найбільш безпечним вважається другий поверх.

Раніше ми писали, що необхідно робити при сигналі повітряної тривоги.