UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Херсоні заборонять в’їзд у мікрорайон Корабел і запровадять довшу комендантську годину всередині нього

Це потрібно для проведення розмінування й розчищення території, а також слідчих дій.

На території Херсона з вівторка, 13 червня, запроваджується заборона на вʼїзд у підтоплений через підрив Каховської ГЕС мікрорайон Корабел, а також довша комендантська година для тих громадян, які не евакуювалися з цієї частини міста. Про відповідне рішення повідомив начальник МВА Роман Мрочко в Telegram.

"Комендантська година саме по цьому мікрорайону діятиме з 15 год. 00 хв. 13 червня 2023 року до 12 год. 00 хв. наступної доби. Комендантська година в такому режимі триватиме до 19 червня 2023 року включно", – уточнив глава міської військової адміністрації.

Він пояснив, що рішення потрібне для проведення саперами розмінування, правоохоронними органами – слідчих дій, а комунальними службами – прибирання територій.

Водночас, за словами Мрочко, у мікрорайоні Корабел продовжується евакуація. 

Читайте також: Жителі зони підтоплення на півдні України зможуть отримати державну грошову допомогу – Верещук

"Після спаду води буде визначено локації видачі гуманітарної допомоги і лікарських засобів, які можна буде отримати з 12:00 по 15:00 щодня", – додав глава МВА, закликавши людей з розумінням поставитися до обмежень.

Через підрив росіянами Каховської ГЕС опинилися під водою 600 квадратних кілометрів Херсонської області, з них 32% – правобережжя та 68% – лівий берег. На Херсонщині та Миколаївщині внаслідок підтоплення загинули щонайменше десять людей, ще 42 громадянина вважаються зниклими безвісти. 9 червня почала спостерігатися тенденція до зниження рівня води в зоні підтоплення. Вода продовжує спадати і в Херсоні.

У Головному управлінні розвідки України розповіли, що окупанти довго готувалися до теракту на ГЕС. За даними президента Володимира Зеленського, знищити об'єкт ззовні фізично неможливо, тому підрив могли здійснити зсередини. Про те, що, скоріш за все, саме Росія підірвала дамбу сказали й кілька західних лідерів. Після повного руйнування Каховської ГЕС рівень води в Каховському водосховищі впав нижче "мертвої точки" 8 червня.

Ігор Маскалевич переконаний, що катастрофа на Каховській ГЕС – не остання техногенна аварія, до якої повинна бути готовою Україна. Чому? Читайте в тексті "Каховка – анонсований злочин".