UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білому домі вирішують як надати Україні технології, про які писав Залужний

Щонайменше, йдеться про безпілотники, засоби протидії БПЛА та технології розмінування

8 січня представники Білого дому зустрілися з десятком лідерів венчурних фірм, технологічних і оборонних компаній. Мета зустрічі – посилення доступу України до передового американського обладнання, що дозволить «подолати технологічні  виклики». У тому числі йдеться про технології, про які писав у своїй статті для The Economist головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний на початку листопада минулого року.

«Розмова була зосереджена на низці систем, в тому числі на безпілотних літальних апаратах, на тому, як протидіяти безпілотним літальним апаратам, а також на вирішенні проблеми розмінування», – сказав один з посадовців групі журналістів під час телефонної розмови після п'ятигодинної зустрічі, передає Reuters.

Читайте також: Зростання продажів та випробовування технологій у реальній війні: завдяки Україні продуктивність оборонного сектору США б’є історичні рекорди

Голова Ради національної безпеки Білого дому Джейк Салліван скликав цю зустріч, щоб наполягти на «посиленні уваги до допомоги Україні в подоланні цих ключових технологічних викликів, які вони визначили як такі, що гальмують їхній прогрес і динаміку на полі бою», сказав інший представник адміністрації.

За даними Reuters, ключові члени Ради національної безпеки зустрілися з керівниками промисловості з Fortem Aerospace, компаній оборонних технологій, таких як Palantir Technologies Inc та Anduril Industries Inc, а також з виробником безпілотників Skydio та іншими, які були запрошені до Білого дому.

Читайте також: Пентагон передав Україні технологію виробництва «гібридних» ППО

Нагадаємо, Залужний наголошував, що Збройним Силам України «потрібні ключові військові можливості і технології», щоб вийти з «позиційної» війни й назвав чотири пріоритетні питання, з якими можуть допомогти партнери: контроль над небом, засоби радіоелектронної боротьби, контрбатарейної боротьби та технології мінування/розмінування. 

На статтю генерала відреагував президент Володимир Зеленський, який заявив, що ситуація на фронті не є патовою. Пізніше фахівці Інституту вивчення війни проаналізували статтю Залужного й заявили, що вона присвячена тому, як перемогти у війні, а не аргументам, що ситуація зайшла в глухий кут.