UA / RU
Підтримати ZN.ua

Супутник зафіксував обміління притоки до охолоджувального ставка Запорізької АЕС – "Схеми"

Ще 9 червня ЗАЕС майже втратила можливість отримувати воду з Каховського водосховища.

Притока Каховського водосховища, що використовувалася для наповнення охолоджувального ставка Запорізької атомної електростанції, помітно обміліла внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС уже в п’ятницю, 9 червня. Це демонструють супутникові знімки Planet Labs за той день, які отримала команда проєкту "Схеми".

Як можна помітити на зображеннях, вода практично втратила можливість поступати в ставок. Але журналісти нагадали про інформацію "Енергоатому", що, попри обміління, води у ставку достатньо для охолодження ЗАЕС, оскільки всі енергоблоки переведено в безпечний режим "холодного зупину". Це означає, що станція не виробляє електроенергію, але підтримує роботоспроможність.

"Сам ставок, як і всі АЕС, проектувалися з урахуванням ядерної війни, тому конструкція міцна. В нинішньому стані холодного зупину води вистачить на роки. Звичайно, у ставку повільно рівень падатиме, але є альтернативні джерела постачання, наприклад, підземні свердловини. Якщо російські військові не підірвуть нічого або спеціально не спровокують теракт на енергоблоці – аварії не станеться", – зазначили в "Енергоатомі".

Читайте також: У Херсонській ОВА назвали суму збитків довкіллю, яких уже завдав підрив Каховської ГЕС

Раніше повідомлялося, що місія Міжнародного агентства з атомної енергії на чолі з генеральним директором Рафаелем Гроссі вирушила в Україну, де планує відвідати окуповану військами РФ Запорізьку АЕС та проаналізувати ситуацію після знищення дамби Каховської гідроелектростанції. У "Енергоатомі" днем раніше запевнили, що рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС є незмінним, ситуація залишається стабільною та контрольованою.

У Головному управлінні розвідки України розповіли, що окупанти довго готувалися до теракту на ГЕС. За даними президента Володимира Зеленського, знищити об'єкт ззовні фізично неможливо, тому підрив могли здійснити зсередини. Про те, що, скоріш за все, саме Росія підірвала дамбу сказали й кілька західних лідерів. Після повного руйнування Каховської ГЕС рівень води в Каховському водосховищі впав нижче "мертвої точки" 8 червня.

Ігор Маскалевич переконаний, що катастрофа на Каховській ГЕС – не остання техногенна аварія, до якої повинна бути готовою Україна. Чому? Читайте в тексті "Каховка – анонсований злочин".