UA / RU
Підтримати ZN.ua

США запровадили санкції проти ватажка ПВК «Вагнер» у Малі

Маслов працював у тісній координації з малійськими урядовцями

Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США запровадило 25 травня санкції проти одного з керівників ПВК «Вагнер» – Івана Маслова, який керує підрозділом у Малі. Це сталося після того, як у Держдепі заявили про намагання «вагнерівців» купляти через цю африканську країну озброєння для війни в Україні.  

«Санкції, запроваджені Міністерством фінансів США проти високопоставленого представника групи «Вагнер» у Малі, ідентифікують і підривають ключового оперативника, який підтримує глобальну діяльність групи. Присутність групи «Вагнер» на африканському континенті є дестабілізуючою силою для будь-якої країни, яка дозволяє розгортати ресурси угруповання на своїй суверенній території», – заявив заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Брайан Е. Нельсон. 

США вже запроваджували санкції проти ватажків «вагнерівців» – наприклад, проти засновника групи Євгєнія Прігожина. 

Читайте також: У Міноборони підтвердили виведення "Вагнера" з передмістя Бахмута

За даними американського Мінфіну, Маслов є високопоставленим співробітником служби безпеки «Вагнера», якому Євгєній Пригожин і Дмітрій Уткін доручили очолити підрозділи найманців у Малі. Маслов працював у тісній координації з малійськими урядовцями для виконання завдань групи в Малі. Як головний адміністратор групи «Вагнера», Маслов забезпечив житло для найманців, які прибули до Малі. Він організовує зустрічі Прігожина з урядовцями кількох африканських країн. Також Маслов працював над реалізацією інтересів групи «Вагнер» у видобувному секторі.

Західні країни висловлюють занепокоєння щодо діяльності «Вагнера» в Малі з кінця 2021 року. Західноафриканська країна, лідери якої захопили владу в результаті перевороту, і Росія раніше стверджували, що російські війська там є не найманцями, а інструкторами. The Guardian повідомляли, що бойовики групи «Вагнер» причетні до нападу у Малі, внаслідок якого загинули щонайменше 13 людей.

Читайте також: "Вагнерівці", що повернулися з війни, вже тероризують росіян рейдерством

Раніше повідомлялося, що в Інституті дослідження війни (ISW) вважають, що після Бахмута «вагнерівці» навряд чи зможуть продовжувати наступальні дії на будь-якому іншому напрямку – через втрати. 25 травня Прігожин заявив про початок виведення своїх найманців з Бахмута, який має завершитися до першого червня.