UA / RU
Підтримати ZN.ua

Співзасновник «Яндекса» раптово виступив проти війни в Україні

«Було багато причин, через які мені доводилося мовчати», заявив Волож

Співзасновник найбільшої російської IT-компанії «Яндекс» Аркадій Волож несподівано, на 18-му місяці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, вирішив засудити його та виступити проти. «Яндекс», який володіє пошуковою системою та низкою інтернет-сервісів та дочірніх компаній, знаходиться під санкціями РНБО.

«Я категорично проти варварського вторгнення Росії до України, де в мене, як і в багатьох, є друзі та родичі. Я з жахом від того, що кожного дня до будинків українців летять бомби. Незважаючи на те, що з 2014 року я не живу в Росії, я розумію, що і на мені є частка відповідальності за дії країни», – йдеться у заяві Воложа, переданої його представниками російському виданню «Медуза».

Бізнесмен не уточнює, чому не виступав проти війни весь цей час, але заявив, що «було багато причин, через які мені доводилося мовчати». Він не уточнює, чи ці причини зникли на даний момент.

«Можна сперечатися про своєчасність моєї заяви, але не про її суть. Я проти війни», – повторив свою тезу Волож.

Читайте також: Як вторгнення РФ в Україну вдарило по «найкрутішій» російській компанії — «Яндекс» 

Нагадаємо, що у червні 2022 року Європейський Союз ввів санкції проти Воложа, як засновника та голови «Яндекса». Європейські чиновники вказували, що компанія відіграє роль у просуванні наративів російської влади та приховуванні критики вторгнення в Україну. Після введення персональних санкцій цього ж року Волож залишив усі посади в компанії.

Зараз Волож видаляє інформацію про зв'язки з Росією і вказує на своєму персональному сайті, що є «ізраїльським технологічним підприємцем, який народився в Казахстані».

Читайте також: Витік даних «Яндекс. Єда» розкрив особисту інформацію агентів російських спецслужб

Раніше повідомлялося, що президент Російської Федерації Владімір Путін особисто погоджує список майбутніх власників компанії «Яндекс». За даними російських видань, контрольний пакет (51%) може розділити «консорціум російських мільярдерів», а 49% залишаться у нідерландської Yandex N.V.