UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скарга на бездіяльність військової частини: як її подати

Громадяни мають знати, як захистити свої права.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. На жаль, громадяни можуть потрапити в ситуації, коли військові підрозділи не діють належним чином та порушують закони. Юрист Ілля Шипко пояснив, як подати скаргу на бездіяльність військової частини.

Читайте також: Воєнний стан: чи може бути посилення мобілізації

Він зазначив, що згідно з законодавством України, громадяни мають право на захист своїх прав та інтересів в сфері оборони та безпеки. Якщо громадянин вважає, що військова частина не здійснює свої обов’язки належним чином, він може подати скаргу до відповідних органів.

За його словами, в першу чергу слід звернутися до внутрішньої служби безпеки військової частини та подати письмову скаргу. Цей етап є важливим для внутрішнього врегулювання конфлікту та може сприяти вирішенню питання без звернення до вищих інстанцій.

Якщо внутрішній механізм врегулювання не приніс бажаних результатів, громадянин може подати скаргу до військового прокурора. Військовий прокурор має право провести ретельне розслідування та вжити відповідних заходів для виправлення ситуації.

Також, паралельно з поданням скарги до прокурора, є можливість подати скарги на бездіяльність та можливе перевищення повноважень посадовими особами до Військової служби правопорядку – ВСП. Це компетентний орган в розгляді справ про можливі незаконні дії та бездіяльність керівництвом військових частин. Зазвичай до таких неправомірних дій по бездіяльності належить нерозгляд рапорту військових, затягування із направленням на ВЛК, звільненням військовослужбоців, невиплати бойових, тощо.

Алгоритм подання скарги

Нагадаємо, хто з військових може отримати підйомну допомогу. Це грошова допомога, яка виплачується у разі переїзду військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, та тих, які проходять кадрову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу Збройних Сил України.