UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сім’я в Одесі виготовляє антидронові рушниці та «окопні РЕБ»

Антидронова зброя допомагає Силам оборони України протистояти військам РФ.

Інженер-конструктор Альберт Вірнін разом зі своєю сім’єю виготовляє в Одесі антидронові рушниці та «окопні РЕБ» для протидії російським безпілотникам.

Зокрема «окопні РЕБ» створюють навколо себе купол, який припиняє роботу ворожого дрону, розповів інженер під час брифінгу в Медіацентрі Україна.

Читайте також: Вбивці БПЛА: скільки антидронних систем Vampire є і буде в Україні до кінця року

Вірнін додав, що наразі у війні використовують два типи БПЛА: керовані та некеровані. До перших можна зарахувати FPV-дрони та розвідники, якими управляє оператор. Другі – це «шахеди», котрі вже летять на вказану ціль.

«Керовані дрони – це такий собі маленький комп’ютер, який зараз скине на вашу голову гранату чи іншу вибухівку. Вони підступні, їх можна помітити тільки зблизька – за 250-300 метрів, отож вони дуже небезпечні. Тому завдання сучасних антидронових технологій – це можливість зупинити і знищити такі керовані БПЛА», – зауважив конструктор.

Читайте також: Австралійська компанія EOS передасть Україні антидронові системи Slinger

Інженер розповів, що в ЗСУ працюють так звані антидронові розрахунки: один боєць аналізує інформацію і вираховує БПЛА, а інший потім збиває ворожий дрон. На думку Вірніна, коли є третій боєць з ще однією антидроновою рушницею, тоді результати набагато краще.

Фахівець разом зі своєю сім’єю зробив вже декілька одиниць антидронової зброї і пристроїв купольного типу. Собівартість однієї переносної антидронової рушниці його виробництва складає до 2 тисяч доларів.

Читайте також: В Україні розробили «плащ-невидимку» для військових: як він працює

Це поради для тих, хто прагне вижити на «нулі». Безпілотники різних типів масово використовують і українські військові, й ворог. Це новий виклик для піхоти. Стрілець-гранатометник 241-ї окремої бригади тероборони Євген Шибалов ділиться досвідом захисту від російських БПЛА на лінії фронту в статті «Параноя — друг солдата, або Піхота в епоху дронів».