UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін у Парижі зробив заяви щодо війни в Україні, повторивши, що «Китай не є стороною конфлікту»

Китайський лідер закликав президента Франції допомогти уникнути «нової холодної війни»

6 травня у Парижі лідер Китаю Сі Цзіньпін, від якого на Заході очікують впливу на Владіміра Путіна щодо завершення російської війни в Україні, зробив заяви щодо позиції його держави, повторивши, що «Китай не є стороною конфлікту». 

«Ми виступаємо проти того, щоб цю кризу [так у Китаї називають російське вторгнення до України] використовували для того, щоб покласти відповідальність на третю країну, заплямувати її імідж і розпалити нову холодну війну», – сказав Сі, сидячи поруч з Макроном на бізнес-конференції у французькій столиці, повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Макрон на тлі візиту Сі Цзіньпіна закликав до перезавантаження економічних зв'язків з Китаєм 

І Макрон, і Сі закликали до «всесвітнього припинення вогню» під час Олімпійських ігор, які стартують у Парижі наприкінці липня, а щодо завершення війни в Україні заявили, що Франція і ЄС бажають якнайшвидшого припинення вогню і відновлення миру в Європі, а також підтримують «політичне врегулювання кризи», повідомляє китайське державне агентство «Сіньхуа».

«Китай не створював українську кризу і не є її стороною», – сказав Сі, додавши, що Китай весь цей час «енергійно працював над сприянням мирним переговорам», а «конструктивна роль були широко визнані міжнародним співтовариством», наводить «Сіньхуа» його слова.

Читайте також: Навіщо Сі Цзіньпін насправді їде у турне Європою – Bloomberg

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен нещодавно заявив, що Пекін робить війну «вічною», хоча заявляє, що хоче її припинення – за останні місяці Китай значно допоміг у відновленні російської військово-промислової бази. Генсек НАТО Єнс Столтенберг поставив Пекіну умову хороших відносин із Заходом – припинення підтримки російської війни.

Після візиту до Парижу, Сі відбуде до Сербії та Угорщини в межах свого європейського турне, яке аналітики називають спробою послабити зв'язки Європи зі США та побудувати «світ, вільний від американського домінування».

Читайте також: Російсько-українська війна не є питанням КНР чи США, вважає Китай, проте веде подвійну гру

Економічний прагматизм Німеччини, лідерські амбіції Франції, недвозначну відданість союзників Китаю та Росії в Європі (Угорщини та Сербії) – весь арсенал наявних на сьогодні можливостей Пекін майстерно застосовує, аби м’яко просувати власне бачення спільної долі для людства та свої глобальні ініціативи, які так суперечать цінностям західної цивілізації. А що ж наші європейські партнери? Про настрої й тенденції співпраці деяких країн, що намагаються зберегти вигідні відносини з Піднебесною, пише кандидатка політичних наук Юлія Климишин у статті «Колискова Китаю для Європи» на ZN.UA.