UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шон Белл: Російська авіація може суттєво вплинути на контрнаступ. Зараз ворог зосередився на завданні втрат ЗСУ

Цим самим росіяни намагаються захисти важливі для себе завоювання на Донбасі та у Криму. Ситуацією на півдні РФ зараз переймається менше, вважає експерт. 

Британський військовий аналітик Шон Белл вважає, що одним з найбільш важливих факторів, який може вплинути на контрнаступ Сил оборони, є ефективність авіації ворога на фронті. Під час інтерв'ю Sky News він відзначив, що зараз вона сильно активізувалася, хоча останніми місяцями була пасивною та "демонстративно відсутньою". 

Та тепер авіація РФ – серйозна перешкода для наступальних дій України. 

Експерт наголошує, що західні армії, перш ніж почати наземну операцію, завжди забезпечували собі перевагу в повітрі. Та Україна такої "розкоші" не має, тож наші військові намагаються прориватися на тих ділянках, які покриває українська ППО. 

"Це дуже складне завдання, пов'язане з ризиком", – відзначив Белл. 

На його думку, російське командування менше переймається ситуацією на півдні. Завдання окупаційних військ на цей час – завдати ЗСУ якнайбільше втрат, аби цим самим захистити основні здобутки на Донбасі та у Криму. 

Утім Белл відзначає, що є фактор, який сприяє Україні. Виявляється, що російська авіація не має навичок, необхідних для того, аби надати безпосередню авіапідтримку своїм наземним силам. 

"Атакувати противника, пролітаючи зі швидкістю одну милю кожні шість секунд, не зачепивши своїх солдатів, які перебувають лише в сотнях метрів від ворога, – це дуже складна дисципліна", – говорить Белл.

Тож експерт наголошує, що дорікання Заходу, що Україна не має штурмової авіації – справедливі. Але він зауважив, що нашим пілотам знадобилися б роки, щоб створити військово-повітряні сили, дійсно здатні протистояти російській авіації.

Читайте також: Україна подала запит Австралії щодо винищувачів F/А-18 — посол Мирошниченко

Нагадаємо, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що під час наступного "Рамштайну", який відбудеться вже завтра, 15 червня, головним буде питання створення "авіаційної коаліції". Партнери обговорять підготовку українських пілотів, інженерів і техніків.