UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шатдаун у США негативно вплине на процес навчання українських пілотів

Перш за все – на вивчення англійської, яке ведуть цивільні працівники, а не військові

У Техасі розпочались курси англійської мови для кількох українських пілотів. Їх тривалість залежатиме як від рівня знань українців, так і від можливого шатдауну уряду США вже 1 жовтня – через неможливість погодити законопроект у Конгресі про тимчасове фінансування. За словами заступниці речника Пентагону Сабріни Сінгх, після закінчення мовних курсів пілоти продовжать спеціалізовані навчання на F-16 в Аризоні.

«Буде військовий персонал у формі, який прийде виконувати свої обов’язки, але у разі шатдауну більшість цивільного персоналу буде у відпустці. Наприклад, цивільний персонал, який бере участь у підготовці українських пілотів для навчання англійською мовою. Абсолютно. Це може вплинути на навчання», – сказала Сінгх, відповідаючи на запитання журналіста «Голосу Америки» на брифінгу 28 вересня.

Читайте також: "Все починається з малого": у Повітряних силах показали, як українські пілоти "літають" на F-16 в Україні

Нагадаємо, що командувач сил США в Європі Бен Ходжес критично висловився щодо надмірного занепокоєння рівнем володіння англійською українськими пілотами: «Їм потрібно вміти керувати літаком, їм не потрібно вміти читати Шекспіра».

Раніше речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що на навчаннях у Данії перебуває перша хвиля пілотів та авіаторів з України – сумарно 70 людей. Наприкінці серпня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що частина українських пілотів успішно пройшла підготовку на F-16 на данській навчальній базі й готова приступити до льотних тренувань.