UA / RU
Підтримати ZN.ua

Салліван відмовився називати, про що говорив із Зеленським у Давосі

Сказав лише, що це була «дуже хороша дискусія» та сподівається на ухвалення допомоги Україні «найближчими тижнями»

Радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван відмовився сказати про що розмовляв з президентом України Володимиром Зеленським 16 січня у Давосі. Президент Всесвітнього економічного форуму Берге Бренде, під час дискусії, намагався дізнатися про це, коли запитував Саллівана, чи не розглядають США можливість надати Україні більш сучасне озброєння?

«Я мав можливість зустрітися з президентом Зеленським сьогодні вранці і поговорити про поле бою і про різні можливості. У нас була дуже хороша дискусія. Я не буду на цьому зупинятись. Краще залишити її за зачиненими дверима. Але вона була дуже детальною. Це була гарна дискусія», – сказав Салліван. 

Читайте також: Посол Маркарова розповіла на якому етапі знаходяться Україна та США щодо продовження допомоги

На уточнююче питання Бренде він відповів: «Як я вже сказав, я залишу це за зачиненими дверима». 

«Скажу лише, що ми повинні мати можливість надавати Україні необхідні ресурси за допомогою озброєнь, щоб країна могла досягти потрібних їй результатів, а для цього необхідно мобілізувати двопартійну підтримку, яку ми маємо в Палаті представників і Сенаті, і перетворити її на реальні голоси за виділення грошей. Байден абсолютно сфокусований на цьому. Ми прагнемо зробити це найближчими тижнями. І насправді, я продовжую вірити в те, що ми, знаєте, після багатьох перипетій і поворотів, врешті-решт, дійдемо до цього. Я був упевнений у цьому від самого початку і продовжую вірити», – уточнив радник Байдена з нацбезпеки. 

Читайте також: Салліван: Припинення допомоги з боку США послабить здатність України захистити себе

Нагадаємо, 16 січня Джейк Салліван у Давосі виголосив спеціальне послання, в якому зазначив, що «ми перебуваємо на початку нової ери» в протистоянні великих держав, чиї економіки взаємопов’язані, як ніколи в історії. Також Салліван зазначив, що стратегією США на даному етапі є позбавлення Росії доступу до критичних ресурсів й надання Україні технологій, які б змінили ситуацію на полі бою.